Fele királyságomat?

Világszerte évente százmillióan rokkannak bele anyagilag egészségügyi problémáikba. Ennyien jutnak szegénysorba azért, mert szinte teljes vagyonukat kénytelenek kórházra, orvosi kezelésre és gyógyszerekre költeni. További százötvenmillió ember bevételének felét viszik el az egészségügyi kiadások, mivel sok országban nincs szociális alapú szolgáltatás, megfizethető betegbiztosítás, vagy azt az állam nem finanszírozza - állapította meg az Egészségügyi Világszervezet (WHO).

Családi kör2005. 12. 16. péntek2005. 12. 16.
Fele királyságomat?

Ráadásul az arányokat összevetve a szegény országokban sokkal többet kell ilyesmire költeni az embereknek, mint a tehetősebbekben. Míg például a mintegy 33 ezer dolláros egy főre eső nemzeti jövedelemmel rendelkező Németországban az összes egészségügyi kiadás egytizedét fizetik a háztartások, addig a közép-afrikai Kongóban - ahol az egy főre eső GDP alig százhúsz dollár - a költségek hetven százalékát állják saját zsebükből az emberek.
A XXI. század elején az emberiség szégyene, hogy milliók halnak meg ma már megelőzhető és jól kezelhető betegségekben. Csak a terhesség és szülés során fellépő fertőzések, szövődmények következtében évente tízmillió nőt veszítünk el, értelmetlenül. A WHO szerint nemzetközi támogatással talán 2015-re elérhetjük, hogy méltányos egészségügyi ellátást kaphasson világszerte mindenki.
Mi kell ehhez? Hogy a szegénységtől, az elszegényedéstől óvják az embereket, amely gyakran az életükbe kerül.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a Szabadföld Google News oldalán is!

Ezek is érdekelhetnek