Mézes élet

A közhiedelemmel ellentétben a méz nem csak édesség, hatóanyagai révén egyes fajták még súlycsökkentő hatással is rendelkeznek - állítja a Diéta és Fitnesz életmódmagazin augusztusi száma.

Családi kör2006. 08. 11. péntek2006. 08. 11.
Mézes élet

Fogyasztható teában, különböző ételekkel együtt, de külsőleg használva, egyes testrészekre kenve is gyógyító hatású. A leggyakoribb fajtákat szinte bárhol megkaphatjuk, de érdemes a nagyobb piacokon elérhető termelőktől vásárolni, mert ők vigyáznak a méz eredeti állapotának megőrzésére, hőkezelésnek nem vetik alá, így a hatóanyagok nem sérülnek.

Akácméz: íze kellemesen lágy, nagyon jól lehet vele ételt-italt édesíteni. Sokáig folyékony marad. Jó fertőtlenítő, köhögés ellen ajánlott.
Gesztenyeméz: színe sárgásbarna, gesztenyevirág illatú, enyhén kesernyés utóízű. Rendszeres fogyasztása akadályozza a trombózis kialakulását.
Hársméz: pikáns íz jellemzi, amely nemcsak édesíti, de fűszerezi is az ételt-italt. Hörghurutra kiváló. Alkalmas lázas betegségek enyhítésére és görcsoldásra is.
Lóhereméz: vízszínű vagy nagyon halványsárga, kristályosodott állapotban kifehéredik. Érzékeny gyomrúak is fogyaszthatják.
Repceméz: sárga, könnyen sűrűsödő méz. A repceméz nem túlságosan savas, sőt a gyomorsavtúltengés jó ellenszerének számít.
Tavaszi virágméz: a világos szín a legfinomabb aromával párosul, az erdőszélek fűz-, vadmeggy-, galagonya-, vadrózsa- és akácvirágának együttes származéka.
Pohánkaméz: barna színű, sajátos ízű és illatú, de könnyen megkedvelhető. Jó erősítőszer, elősegíti a bőrképződést.
Lépes méz: sok tápanyag van benne. Kutatások igazolják, hogy még pszichikai hatása is van, a problémamegoldó készséget fejleszti.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a Szabadföld Google News oldalán is!

Ezek is érdekelhetnek