Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Az orvosokat, a tanárokat, a rendőrséget és a katonaságot tartjuk a leginkább bizalomra méltónak - ez derült ki a GfK egyik felméréséből, amelyet egyidejűleg húsz országban végeztek el. Történelmi hátterünk ismeretében érthető, hogy Kelet-Európában, például Romániában és Oroszországban a nyugati országokhoz képest akár háromszor is nagyobb azok aránya, akik bizalmatlanok a rendőrökkel szemben (Romániában a lakosságnak csupán a 46 százaléka bízik a rendőrségben).
Európában és az USA-ban túlnyomórészt negatív a nagyvállalatok felsővezetőiről kialakított kép. Németországban és Görögországban a legrosszabb a hírük, a megkérdezettek 82, illetve 74 százaléka viseltet bizalmatlansággal irántuk. Dánia, Törökország, Finnország, Svédország és Spanyolország azok az országok, ahol az emberek többsége megbízik az ipar vezetőiben. Ennél már csak a politikusok hírneve rosszabb, akikkel szemben Olaszországban a legbizalmatlanabb a lakosság.
Összességében az utóbbi évekhez képest az újságírók megítélése is megközelítette a két legnegatívabbnak ítélt foglalkozásét, a politikusokét és a topmenedzserekét. A megkérdezettek 60 százaléka vélekedett úgy, hogy nem tud megbízni képviselőiben. Az egyesült királyságbeli, dán és svéd megkérdezettek a sajtó tisztességével kapcsolatban komoly kétségeknek adtak hangot. Ezzel szemben a romániai és lengyelországi nyilatkozók átlag feletti bizalmi pontszámokat adtak saját újságíróiknak.
A papság viszonylag jól szerepelt, ám - többek között - a görögök komoly kritikát fogalmaztak meg. A franciák, spanyolok, csehek és magyarok többsége sem mutat különösebben nagy bizalmat a papok iránt.
Ellentétesek a vélemények a jogi területen dolgozókkal kapcsolatban. Észak-Európában a megkérdezettek különösen magasra értékelik az ügyvédeket, míg az olaszok, az amerikaiak és a görögök sokkal rosszabb véleménnyel vannak róluk.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu