Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Nyaki nyavalya jeligéjű olvasónk bal karjának zsibbadása hátterében nyaki csigolyameszesedés állhat, erről tanúskodnak az elvégzett vizsgálatok eredményei is. A panaszok megelőzésére, a gyulladáscsökkentő kezelés után, a leghatásosabb a nyak és a váll gyógytornája.
A gyakorlatokat lassú tempóban, óvatosan, ülve célszerű végezni, hogy ha megszédül, akkor ne essen nagyot. Először javaslom a nyakat óvatosan jobbra-balra forgatni – de csak oldalnézetig, körbeforgatni nem szabad! Ezt követően előre és hátra, szintén lassan, óvatosan. A kezet a fejtetőre téve lehet egy kicsit előrehúzni a fejet addig, amíg húzódnak a nyakizmok. Ezt követően a vállakat kell óvatos előre-hátra körzéssel mozgatni. Oldalra, illetve felfelé nyújtózásban pedig úgy kell tenni, mintha szeretne elérni valamit, ami távolabb van, tehát nyújtózkodni kell érte – ezt naponta háromszor-négyszer, néhány percen át célszerű végezni. A tornagyakorlatokat érdemes gyógytornász felügyelete mellett elsajátítani.
75 éves asszony olvasónk azt szeretné megtudni, hogy azt a kétfajta értágító, keringésjavító gyógyszert, amit orvosa adott, szedheti-e együtt. Megnyugtathatom: az értágítók szedhetők együtt, segítik egymás hatását, mert más-más hatáspontjuk van. Másik kérdése a refluxra irányult. A betegség során a nyitott gyomorszájon keresztül a gyomorsav visszacsorog a nyelőcsőbe, és ott gyulladást okoz. A gyógyításban segít az ideális testsúly elérése mellett az is, ha este későn a páciens már nem eszik. Napközben lehetőleg háromóránként egyen, de egyszerre csak keveset. Kerülje a zsíros, nehezen emészthető, fűszeres étkeket. A gyógyszer, amit orvosától kapott, jó hatású e kórban.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu