Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
A szeptemberi tanévkezdés megkerülhetetlen velejárója, hogy az iskolai, óvodai közösségekben jobban terjednek a vírusok, baktériumok. Összegyűjtöttünk néhány hasznos tanácsot, amellyel elébe mehetünk annak a szülők által jól ismert kellemetlen helyzetnek, hogy a gyermek felgyógyul az egyik betegségből, majd jön a következő.
A betegségek megelőzését nem oldja meg egy varázserővel bíró vitaminkészítmény. A szervezet ellenálló képessége részben genetikai adottságokon múlik, azonban számos más tényező is befolyásolja. Függ a megfelelő táplálkozástól, a vitaminok és a nyomelemek mennyiségétől, de az alvás (minimum nyolc óra nyugodt pihenés), a mozgás, a friss levegőn tartózkodás és a gyermek pszichés állapota is sokat nyom a latban. Ugyanakkor tudomásul kell venni, hogy bizonyos védekezési mechanizmusok csak akkor alakulnak ki, amikor a szervezet találkozik a betegséggel.
– A nyári időszak után egy megfelelően táplálkozó, sok friss zöldséget, gyümölcsöt fogyasztó gyermek vitaminraktárai kellőképpen feltöltöttek. Sok szülő esküszik a különféle étrend-kiegészítőkre, azonban ezeknek a készítményeknek a túlzásba vitt szedése nem nyújt nagyobb védelmet, sőt, károssá válhat, betegséget okozhat – hívja fel a figyelmet Havasi Katalin, a Házi Gyermekorvosok Országos Egyesületének elnöke az InfoRádióban adott interjújában. Hangsúlyozza az egészséges életmód fontosságát. Továbbá, hogy a gyerekek a hűvösebb időszakban is fogyasszanak elegendő vizet a cukros üdítők és energiaitalok helyett. A higiéniai szabályok betartása szintén kiemelt jelentőségű a közösségekben. Tanítsuk meg és bátorítsuk gyermekünket a helyes kézmosásra és zsebkendőhasználatra.
A szakember szerint a sokat betegeskedő gyerekek szüleinek érdemes konzultálniuk a háziorvosukkal a különféle immunerősítőkről, amelyek segítenek elébe menni a vírusfertőzéseknek, adott esetben enyhíteni azok tüneteit. Az influenza elleni oltással kivédhető egy súlyosabb, tüdő- vagy középfülgyulladásos szövődménnyel, magas lázzal járó, akár több hétig elhúzódó megbetegedés is.
Biztos védekezés a vírusokkal szemben nincs, ellenben jó praktikák sorolhatók. Ősztől javallott a különböző légúti tisztító teák (például hársfa, kakukkfű, bodza) fogyasztása, továbbá illóolajat vagy sós párát a levegőbe juttató porlasztókészülékek alkalmazása. Jó hatású a száraz szobákban a párologtató használata. Ezekkel a természetes módszerekkel is sokat tehetünk a közösségben terjedő fertőzések kivédése, a gyermek immunrendszerének erősítése érdekében.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu