Hogy tényleg zöld legyen a karácsonyfa!

A karácsonyfa mindig zöld. De van még zöldebb is! Nem is arra biztatjuk a kedves olvasót, hogy festékkel javítsa ki fenyője színhibáit. De egy-egy fa kivágásával és díszítésével mégis csak ártunk a környezetünknek, ezért adunk néhány tippet, hogyan tehetjük környezetbaráttá is az ünnepi fenyőt.

EgyensúlyFehér János2008. 12. 18. csütörtök2008. 12. 18.
Hogy tényleg zöld legyen a karácsonyfa!

Az első döntést már a fa vásárlása előtt meg kell hoznunk. A legcélszerűbb és legolcsóbb a kertünkben álló fenyőt feldíszíteni, és benn a házban megelégedni egy jelképes díszítéssel. Ha ez nem áll módunkban, lehetőleg gyökeres fenyőt vegyünk, amit az ünnepek elmúltával elültethetünk. A kényelmesebbek visszaválható vagy bérelhető fákat is beszerezhetnek néhány nagyobb kertészeti lánc telepein vagy épp a Szegedi Tudományegyetemen, ahol majd a Füvészkertben vernek véglegesen gyökeret a fák.

A karácsonyfa mit sem ér díszek nélkül. A különböző műanyag- és üvegdíszek gyártása során rengeteg környezetszennyező anyag képződik, és az újrahasznosításuk sem megoldott. Hogy ezt elkerüljük, utazzunk vissza egy kicsit az időben, s ahogy eleink tették, készítsünk mi magunk díszeket a háztartásban megtalálható színes szalagokból, papírokból, de ne feledkezzünk meg a tobozokról, szárított virágokról, bogyókról és a szalmafonatokról sem. Ha biztosak akarunk lenni díszeink százszázalékos újrahasznosításában, akkor a legjobb mézeskalács figurákkal teleaggatnunk a fát.

A fa teljes szépségét az esti díszkivilágításban mutatja meg. Így csak pazarlás, ha napközben sem kapcsoljuk ki a fénysorokat. Ha még nem tettük meg, az égősor hagyományos izzóit cseréljük ki kompakt égőkre. Ugyan drágábbak, de jóval kevesebbet fogyasztanak, de így a nagy karácsonyi költekezést nem fejeljük meg egy jóval magasabb villanyszámlával.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a Szabadföld Google News oldalán is!

Ezek is érdekelhetnek