Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Nem mindegy, hogyan kezdjük a napot: mély álomból fáradtan felriadva az ébresztőóra csörgésére, vagy pedig kipihenten, kellemes, természetes hangokra felfigyelve. Létezik egy csodaműszer, az alvásciklusos ébresztőóra, ami – figyelemmel kísérve az alvási folyamatunkat – a lehető legjobb pillanatban ébreszt bennünket.
Az alvásidőt terészetesen az alvásciklusos ébresztőóra sem tudja meghosszabbítani, abban viszont okosan segít, hogy – követve az alvásciklusunkat – kiszámítja az optimális ébredési időpontot. Egy éjszaka ugyanis általában 3-5 alvásciklust szundítunk végig, amelynek vannak mélyebb és felszínesebb szakaszai, s amelyeket az álombeli testmozgások is jól jellemeznek. Ez a speciális ébresztőóra az utolsó ciklusban, annak is a felszínes, már a természetes ébredéshez közeli állapotban ébreszti az embert.
Ha beállítjuk például fél hétre, a készülék úgy programozza az ébresztést, hogy az legkésőbb abban az időpontban történjen, illetve inkább még előtte. Egész pontosan akkor, amikor a csörgőre beállított időponthoz képest alvásciklusunknak a legfelszínesebb, azaz az ébredéshez legközelebbi állapotában vagyunk. Ekkor az óra kellemes és természetes hangokkal ébreszt.
Az alvásciklusos ébresztőóra tartozéka egy pánt, amiben helye van egy kis érzékelő készüléknek (szenzornak). A pántot a szenzorral együtt lefekvéskor a csuklónkra erősítjük. Az érzékelő méri a testmozgásunkat, és az információkat kábel nélkül küldi át az órának. Az abban elhelyezett miniszámítógép értékeli az adatokat, kiszámítja az alvási fázisainkat, s ezek alapján pedig a legjobb ébredés időpontját.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu