Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Az orvosokat és a pszichológusokat már régóta foglalkoztatja, hogy születésünk körülményei mennyire befolyásolják későbbi életünket. Úgy vélik, hogy azok a gyerekek, akik „nehezen” születnek meg, agresszívabbak lesznek azokhoz a társaikhoz képest, akik császármetszéssel születtek.
A viselkedési problémáknak köze lehet a kortizol nevű stresszhormon magas szintjéhez. Márpedig kortizolt termel a szervezet a nehéz és stresszes születéskor is, így valószínűleg a születési nehézség és a gyermekkori pszichológiai viselkedés összefüggésének ez a titka.
Pekingi kutatók azt vizsgálták, hogy mutatnak-e visszahúzódó, ideges, depressziós, figyelemhiányos, erőszakos vagy agresszív viselkedésre jellemző tulajdonságokat a gyerekek születési körülményei. E problémák a császármetszéssel született gyerekeknél mutatkoztak a legkisebb mértékben, őket követték a természetes úton, nehézségek nélkül született babák. A stresszhormon a szülőcsatornán segítséggel – fogóval vagy vákuummal – kibújt gyerekeknél a legmagasabb: ők azok, akiknél a leggyakrabban fordulnak elő viselkedési problémák.
Világszerte nő a császármetszések száma, sok esetben az anya kérésére végzik el a beavatkozást. Bár mindenképpen a természetes szülés a legoptimálisabb, újabb érvet találtak a császármetszést választók.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu