Naponta 17 érintés

Levertnek, kedvetlennek, boldogtalannak, túlhajszoltnak érzi magát? Felerősödtek a magánéleti és az anyagi problémái? Gyakran érzi, hogy nem tudja kezelni a mindennapi konfliktusait? Rosszul alszik, netán már az egészségét is kikezdte a stressz?

ÉletstílusBalogh Mária2009. 01. 02. péntek2009. 01. 02.
Naponta 17 érintés

Önmagunk megsegítése nélkül semmilyen kedvező változásra nem számíthatunk. Az újesztendő küszöbén talán érdemes az alábbiakon elgondolkodni.

1. Ha folyamatosan aggódunk a számlák befizetése, a pénztelenség miatt, vagy amikor magánéleti válsággal kínlódunk, nemigen leljük meg a boldogságot. Amennyiben a lelkünkben elhatalmasodik a szorongás, minden összekuszálódik körülöttünk. Meg kell állni, adni magunknak legalább napi 30-45 perc pihenőt, hogy megnyugodhassunk, s csak magunkra figyeljünk. Merre és hogyan tovább? Ne aggodalommal éljük meg ezt az időt. A már megtörtént kedvezőtlen eseményeket használjuk fel arra, hogy okoljunk belőlük. Mindeközben idézzünk fel mindazt, ami örömet okoz. A belső béke, a jó célok kitűzése mindig okos gondolatokat és tetteket szülnek.

2. Változtasson a környezetén, ha nehéz életszakaszában semmihez nincs kedve. Rendezze át kicsit az otthonát. Ne feledje az élénk színeket becsempészni a lakásába. Ez lehet néhány színes és illatos gyertya, új éjjeli lámpa, narancsszínű, világoszöld vagy élénk bordó asztalterítő, díszpárna, függöny. A remény, a változás új érzésének felkeltéséért környezetünk is felelős.

3. A boldogsághormon, az endorfin termelődését a kiegyensúlyozott párkapcsolat, a szerelmeskedés, illetve 10-15 perc torna, vagy fél óra tánc, séta is beindítja. Érezték már, mennyire jólesik, ha simogatást kapnak? Egyetlen nap 17 érintésre lenne szüksége minden embernek! Az hogy milyen gyakran érintenek, simogatnak meg bennünket, összefügg lelki békénkkel.

4. Hívja el a barátját/barátnőjét, csapjanak egy görbe délutánt, ha szomorú, magányos és hiába próbál olvasni, relaxálni. Hagyják a gondokat, ne sajnáljanak maguktól egy szelet sütit vagy forró csokit, mozit, s mutassanak szamárfület a gondoknak. Nevessenek, élvezzék a perc örömét. A mosoly, a nevetés az egészségnek is jót tesz, s remek stresszűző, búfelejtő. A jóízű nevetés hatására még több pozitív folyamat indul el a szervezetünkben. Ilyenkor összesen 80 izmot aktivizálunk. Ha rövid időre is, de szervezetünk egyensúlyba kerül.

5. Legyen szerencsés és tegyen is érte! Figyeljen a jelekre és cselekedjen. Kezdeményezzen kapcsolatokat. Legyen nyitott boldogító kalandokra, vidámságra otthon és a munkahelyén is. Ne engedje, hogy a fájó élmények elhatalmasodjanak a lelkében. Ha valami nem a kedve szerint alakul, gondoljon arra, rosszabbul is elsülhetett volna. Örüljön a jónak. Ha a külsejével elégedetlen, változtasson rajta bátran, ne burkolja magát sötét színű ruhákba, ne hanyagolja el a külsejét.

6. Szakítson időt a pihentető alvásra, igyekezzék mindig ugyanabban az időben lefeküdni és felébredni. A legjobb, ha 23 óra előtt ágyba kerül. A nőknek például napi 8 óra alvásra van szüksége, míg férfiak beérik kevesebbel is, főként, ha rendszeresen sportolnak (de vannak, akiknek a 10 óra is kevés). Engedjen magának fél óra délutáni pihenőt. Aki két-három héten át nem alussza ki magát, folyamatosan ingerült és kimerült lesz, s így kétszer nagyobb az esélye a depresszióra és egyéb betegségek „begyűjtésére”. Lefekvés előtt közvetlenül ne dolgozzunk, ne igyunk alkoholt és kávét, ne együnk, ne dohányozzunk, ne veszekedjünk, ne agyaljunk a másnapi gondokon. A vágyainkkal „takarózva” szenderedjünk álomba.

7. Ébredéskor ne csak a szemünket nyissuk ki, hanem a szívünket is és mosolyogjunk. Lássuk meg: alapvetően mennyi minden szép lehet az életünkben, ha teszünk is érte!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a Szabadföld Google News oldalán is!

Ezek is érdekelhetnek