Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
A cápánál is erősebb harapású gigászi krokodil, halálos hálót szövő keresztespók. És a többiek. Megérkeztek a fenevadak a Magyar Természettudományi Múzeumba.
Filmekbe illő, hatalmas, mozgó modellek várják a látogatókat a Magyar Természettudományi Múzeum Predátorok (Ragadozók) című interaktív időszaki kiállításán, március 18. és november 23. között.
A tárlatra készült tudományosan hiteles modellek élethűen mutatják be, hogyan vadásznak az igazi ragadozók. Az eddig a csak félelmetes-borzongtató filmekből megismert életnagyság többszörösére nagyított, interaktív állat- és növénypredátorok már megérkeztek a múzeumba. Köztük van a gigapók, melynek csak a lábszőre tíz centiméter hosszú. Jellemző, hogy a nílusi krokodilt, melynek harapása erősebb, mint a cápáé, szájkosárral szállították, pedig csak egy élethű modell. Biztonsági okokból az óriási modelleket üvegfal mögött állítják ki, és figyelmeztető táblán hívják fel a figyelmet arra, hogy ezek nem csupán egyszerű másolatok!
Az üvegketrecbe zárt műmegalények az eredetiek tudományosan hiteles másai. Az interaktív és élethű predatorok segítségével a közönség olyan kérdésekre kaphat választ, hogy például túlélhető-e a krokodil harapása? Miért végzetes csapás a béka nyelve? Hogyan válik halálos csapdává a pókháló? Milyen „húst” eszik egy növény?
A látogatók által irányítható, mozgatható különleges modelleket eddig még nem gyártottak nálunk, azokat a múzeum megrendelésére a Filmefex Stúdio készítette, amely egyébként több hollywoodi produkció számára állított már elő már mindenféle evilági, álombéli és földönkívüli lényt. Az interaktív kiállításon természetesen még sok más érdekesség is várja a kíváncsiskodókat. Így kiderül többek között az is, hogyan csap le az áldozatára a vipera, miként működik a kancsóka „csúszdája”. S végül, de nem utolsósorban: meg lehet majd tapogatni a cápa állkapcsát is.
A Magyar Természettudományi Múzeum Predátorok című kiállítása közelebb hozza a ragadozók rejtélyes világát, és eloszlatja a bennünk élő tévhiteket, félelmeket, s teszi mindezt szórakoztató ugyanakkor ismeretterjesztő módon.
A kiállítás négy óriási, mozgó ragadozómodellje élethűen mutatja be az alkalmazott vadászati technikákat. A látogatók által irányítható, mozgatható tudományosan hiteles modellek a prédaejtés mozdulatait mutatják be. Ezáltal a nézők pontosan megfigyelhetik az egyes fajok adottságait, képességeit, technikáit.
A kiállítás végére kiderülhet, hogy a sokak szemében félelmetes gyilkos ragadozó életmódú állatok valójában lenyűgöző, az élővilág táplálékhálózatába szervesen illeszkedő és sokszínű élőlények. A természet egyensúlyának fenntartásában fontos szerepet töltenek be, mégis sok közülük már veszélyeztetett az embernek a környezetét átalakító tevékenysége miatt.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu