Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Ketten. Az Air nevű francia formáció tagjai, két harmincas fiatalember, Jean-Benoit Dunckel és Nicolas Godin évek óta úgy gondolja, hogy van keresnivalója az európai porondon.
Az építészmérnöki és matematikusi diplomával rendelkező alkotópáros első nagy dobása 1998-ra tehető, amikor előrukkoltak Moon Safari című albumukkal, amellyel már csak azért is magukra irányították a figyelmet, mert fel tudták kavarni az állóvizet. Annak dacára sikeresek lettek, hogy a rosszmájú kritikusok Pink Floyd- és Rick Wakeman-utánérzést véltek felfedezni a kompozícióikban. Valljuk be, van is ebben némi igazság, noha az Air kezdettől fogva különlegességekre törekszik, gondoljunk csak az olasz Alessandro Baricco íróval létrehozott alternatív estjeikre vagy a The Virgin Suicides című filmhez írott zenéjükre és a remix-lemezükre. Az alternatív irányzat, a progreszszív rock jegyében fogant a fiúk legújabb albuma, a Talkie Walkie is. Harmadik sorlemezükkel visszatértek a megkezdett útra, de most már sokkal egységesebb, kiforrottabb produkciót hoztak össze. Az Air éteri, finom zenéje alkalmas a relaxálásra, s ha már így esett, ezt a futurista zenét továbbra is vállalhatják. (EMI/Source/Virgin)
{p} Sokan. Now elnevezéssel népszerű lemezsorozat jelenik meg a hazai piacon. A szerkesztők egy adott időszak slágereit gyűjtik össze, hogy aztán a könnyűzene megszállottjai akár éjt nappallá téve hallgathassák őket odahaza, s ha évek múltán újra előveszik, jót nosztalgiázhassanak. Egyfajta archiválásra tényleg megfelelnek az ilyen válogatásalbumok. A külföldi toplistás dalokat felsorakoztató kiadványok sikerén felbuzdulva az EMI elindította a Now magyar változatának szériáját is. Nemrég Now.hu2 (A legfrissebb hazai) címmel napvilágot látott a második lemez, melyen húsz magyar sláger hallható. A műsorban az utóbbi időkben megismert előadók és zenekarok váltogatják egymást: játszik a V'Tech, a Desperado, a Fiesta, a Hooligans, a Nox, az
R-Port, a Groovehouse, a Unique, az Irigy Hónaljmirigy, a Bon-Bon, az Anima Sound System, a Supernem, a Zanzibar, és képviselteti magát Ákos, Varga Zsuzsa, Auth Csilla, Liza, Krisz Rudi, Emilio, LL Junior. (EMI)
{p} Egyedül. Norah Jones, a világhírű indiai szitárművész, Ravi Shankar lánya már lekörözte az apját. A 25 esztendős énekesnő - akit édesanyja egyedül nevelt fel Texasban, most pedig Brooklynban lakik - meglepően gyorsan feljutott a csúcsra. Két évvel ezelőtt napvilágot látott korongja, a Come Away With Me nyolc Grammy-díjat kapott és sok-sok millió példányban talált gazdára. S milyen szerencse, hogy nem szállt a fejébe a dicsőség! Norah másodjára is ugyanolyan hamvas, bájos, mint ahogyan első alkalommal megismertük. Hangja még mindig fátyolos, előadásmódjával továbbra is képes különös hangulatot teremteni. Egyszóval: szerethető!
{p} A főként dzsesszes vonalat képviselő, néha country és folk stílusba átlibbenő zongorista-komponista-énekesnő Feels Like Home című vadonatúj produkciójával folytatja sikerszériáját. A lemez megjelenését követően tizenhat országban került fel a toplistákra, miközben még az első is ott tanyázik a középmezőnyben. Az új dalok ugyanolyan jók, mint a korábbiak, végig egységes a hangulat, ahogy jönnek egymás után, egyre inkább úgy érzi az ember, mintha egy füstös kocsmában üldögélne, és egy tehetséges fiatal dívát hallgatna. Norah Jones éppen ezt a hatást akarta elérni! (EMI/Blue Note)
(Norah Jones színes poszterét
Műsorújságunk hátlapján találjátok!)
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu