Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
A kecskeméti Fourtissimo zenekar húsvétkor Lajcsi Szuperbulijában szerepelt, a napokban pedig megjelent első nagylemezük.
Kuna Family néven aratta első - szó szerinti értelemben is - hangos sikereit a négy kecskeméti fiatalból álló fúvósegyüttes. A szülők előző házasságaiból testvérekké váló gyerekek közül az egyetlen lány, Ferencz-Kuna Valéria és a három fiú, Kuna Márton, Ferencz-Kuna Gyula és Kuna Bence kiskoruk óta zenélnek. A családfő, Kuna Lajos zenetanár oltotta beléjük a muzsika szeretetét, ő faragott igazi csapatot a négy egyéniségből, s a menedzser szerepét is betöltötte. Felesége ugyan nem fújja velük, de a háttérben értük izgul. A legkisebb csemete pedig életkoránál fogva még nem csatlakozott a családi zenekarhoz. A Kuna gyerekek immár Fourtissimo néven, de változatlan lelkesedéssel és tehetséggel dolgoznak az újabb sikerekért.
{p} Első hivatalos megmérettetésük az 1993-ban megrendezett Nemzetközi Barcsi Rézfúvós Kamarazenei Találkozón volt, ahonnan mindjárt nívódíjjal tértek haza, pedig szinte még ki sem látszottak a földből. Ezt követően egyre gyakrabban tűntek fel a hazai és a nemzetközi színpadokon. Passauban az 1995-ös nemzetközi rézfúvós kamarazenei versenyen a város különdíját nyerték el, méghozzá a felnőttek mezőnyében. Az igazi ismertséget az a harmincperces film hozta meg a zenekar számára, amelyet egy kecskeméti vállalkozó anyagi segítségével forgatott róluk a Duna TV.
{p} Ekkortájt már rendszeres fellépői voltak a hazai ifjúsági- és kulturális műsoroknak is, fel-feltűntek például a Cimbora, a Kölyökidő és a Csíííz adásaiban. Amikor 1996-ban a Budapesti Kongresszusi Központban a világhírű Canadian Brass rézfúvós kvintett a Kuna Familyvel közösen játszotta el a koncertet záró Lookin' Good, But Feeling Bad című számot, a fiatal tehetségek a komolyzene jeles hazai képviselői körében is elismerést vívtak ki maguknak.
{p} Idővel azonban az együttes bővülő repertoárjában mindinkább előtérbe kerültek a könnyedebb műfaj slágerei. Ezt a folyamatot erősítette az együttes formabontó stílusa, valamint a közönségsiker is. Az új irányzat látványos színpadi elemeket igényelt, így tánctanulmányokat kezdtek Varga Attila show-tánc-világbajnoknál. Eközben komolyzenei kurzusokra, fesztiválokra jártak, s a szakma legelismertebb pedagógusaitól, művészeitől tanulhattak. A zenekar fellépésein már nemcsak a gyerekek született zenei érzéke érintette meg a hallgatóságot, de egyre inkább érezhetővé vált a kiművelt szakmaiság is.
{p} A Kuna testvérek 1996-ban a pozsonyi nemzetközi kamarazenei versenyen elsők lettek, s a nagydíjat is ők kapták. Ezt a bravúrt 1998-ban megismételték, majd 1999-ben a gálaműsor díszvendégeként szerepeltek. Ekkorra végérvényesen a könnyűzene felé fordultak. Úgy érezték, hogy ezzel a műfajjal teljesíthetik be igazi küldetésüket, vagyis, hogy tömegeket szórakoztassanak. Talán a világon is egyedülálló az a zenés-táncos produkció, amellyel járják az országot, és sokat szerepelnek külföldön is.
{p} A lemezkiadó (Universal Music) öt albumra kötött velük szerződést, az első épp a napokban jelent meg. Ennek anyaga alkotja koncertjeik gerincét, de nem fordultak el a komolyzenétől sem, ugyanis évek óta ápolják a kapcsolatot az orgonamuzsika "fenegyerekével", Varnus Xavérral, akinek minden jelentős koncertjén ott vannak, és közös felvételeket is készítenek.
(A Fourtissimo színes poszterét Műsormellékletünk hátlapján találjátok!
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu