A hús művésze

Mire is jó egy hangoskönyv? Ha az ember nem szeret, vagy éppen nem akar (vagy nem tud?) olvasni, akkor egyszerűen csak beteszi a "könyvet" a CD-lejátszóba, megnyomja a play gombot, és a füle, vagyis hallás útján fogadhatja magába az adott művet. Közben lehunyhatja a szemét - ami valódi olvasás esetén roppant módon megnehezítené az adott cselekvést.

FiatalokCanjavec Judit2004. 05. 27. csütörtök2004. 05. 27.
A hús művésze

Szóval, mostantól már "könyvre" lehet relaxálni. Meg képzelődni, esetleg fantáziálni is. Elképzelni az így megelevenedő figurákat, az alakjukat, a mozdulataikat. S ha éppenséggel egy erotikus regényt olvasnak föl nekünk, ráadásul mindezt egy ismert pornószínésznő, Michelle Wilde teszi, akkor aztán nincs határa a képzelgésnek! Vagy mégis? Mert az, hogy valaki ezt, az egyébként nem lebecsülendő szakmát űzi, még nem jelenti egyben azt is, hogy Oscar-esélyes színészi képességei vannak. (Illetve lehet, de ez nem az a bizonyos hollywoodi díjátadós dolog, ahol Billy Crystal vezényli le a ceremóniát...) Mert Michelle (szakmájából következően) valamennyire egészen biztosan tud bánni a hangjával is, de nem biztos, hogy adott esetben mindez elégségesnek bizonyul. Itt ugyanis az elmondandó, illetve felolvasandó szöveg mindenképpen mívesebb, filozofikusabb tartalmú, mint amilyenekhez a művésznő eddigi pályafutása során hozzászokhatott. Ismertsége viszont mindenesetre egészen biztosan jót tesz a hírverésnek. S ez sokszor több is, mint elég.

{p} Mindezek után szinte megjósolhatatlan, milyen visszhangra lel majd a tény, hogy a napokban a könyvesboltokba került az A hentes című könyv CD-változata is, amely az első Magyarországon kiadott erotikus hangoskönyv. A kortárs író, Alina Reyes műve az ezredforduló egyik legnagyobb könyvszenzációja volt: a francia kiadást félmillió példányban kapkodták el, s több mint tizenöt nyelvre fordították le. A most megjelent audiováltozat külön érdekessége, hogy az írott formában is kapható történet a hazai pornósztár, Michelle Wilde hangján kel életre. A hölgy eddig köztudottan nem éppen a felolvasóestjeivel vált híressé. De, mint tudjuk: a művészet képes áthatolni a végesség burkán és megnyitni az univerzum végtelen dimenzióit is.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a Szabadföld Google News oldalán is!

Ezek is érdekelhetnek