Ritmus

E heti szereplőink: Shania Twain, Elton John, Cliff Richard.

FiatalokBorzák Tibor2005. 01. 14. péntek2005. 01. 14.
Ritmus


Shania Twain: Greatest Hits
(Universal Music/Mercury)
Gyönyörű, tehetséges, sikeres. Ezek mindenképpen jellemzik a country és a pop első számú sztárját, a kanadai származású Shania Twaint. Pályája töretlenül ível felfelé. Valójában nincs körülötte sok paláver, mégis képes megbabonázni közönségét, mivelhogy eddig 65 milliónál több lemezt adott el. Első világsikerét a Come On Over című korongjával érte el, azóta pedig minden újabb lemeze eseményszámba megy. Egymás után futnak be a számai, egyik fülbemászóbb, mint a másik. S ez népszerűségének titka: nem bonyolítja túl a dallamot, s hozzárendeli fantasztikusan csengő lágy hangját. Shania csendesen éldegél 46 szobás svájci villájában (szomszédja Phil Collins!) legfőbb alkotótársával, aki egyben a férje is. Nemrég született kislányukat szinte rejtegetik a nyilvánosság elől, bár egyébként sem talál a bulvársajtó fogást az énekesnő magánéletén. Jobb is inkább azzal foglalkozni, amit csinál. Most egy válogatásalbumot tett le az asztalra. Együtt hallható az összes slágere, köztük a Forever And For Always, az Up!, a Man! I Feel Like A Woman és egy új nóta is szerepel a kínálatban, a Party For Two, melyet Mark McGrath társaságában ad elő.

Elton John: Peachtree Road
(Universal Music/Mercury)
Nem mondhatnánk, hogy nagyot domborított a sokáig legnépszerűbbnek és legsikeresebbnek kikiáltott angol zongorista-komponista-énekes. A kaméleon művész, ha úgy tetszik, excentrikus "gay icon" Elton John memrég megjelent albuma a futottak még kategóriába sorolható. Hallgatja az ember, lemegy egymás után vagy hat szám, de még semmi nem történik, olyannyira egy kaptafára készültek, hogy alig különböznek egymástól. Nagy kár, hogy kifogyóban van a dallamokból a szebb napokat is megért rocklegenda. Talán nem véletlenül jelentette be néhány éve, hogy nem készít több lemezt. Akkor persze nem hittük el fogadalmát, és tessék, rá is cáfolt; ám lehet, hogy gyűjtenie kellett volna még a lendületet. Elton John hosszú pályafutása során sokféle hanghordozót produkált: szuperjót, giccseset, cikiset, műfajteremtőt és jellegtelent, lendületes rocknótát és gyászszertartási himnuszt, de még operát is. Ez a mostani produkciója nem hagy mély nyomot. De nyitva a sorompó - ahogy a lemezboríton látni. Hátha lesz még jobb...

Cliff Richard: Something's Goin' On
(Universal Music/DECCA)
Hajdanán nevezték angol Elvisnek is Cliff Richardot. Hát mára jó nagyot változott! Hol van már a kezdeti rock and roll-hevület! Első slágerei, köztük az 1958-as Move It után szelídebb vizekre evezett, a Shadows együttessel könnyen dúdolható nótákat jegyzett, hogy csak a Summer Holidayt említsük. S a népszerű énekest mit sem zavarta az idő múlása, mindig saját képére formálta az éppen aktuális zenei stílust, ha a diszkónak jött el az ideje, ő is arra váltott, és képes volt slágert is gyártani We Don't Talk Anymore címmel. Richardunk egy idő után visszavett a lendületből, legalább is kevesebbet lehetett róla hallani. Persze mint afféle "brit nemzeti intézmény", szinte minden évben kiadott egy új nagylemezt. Számításaink szerint a 65 esztendős művész eddig 65 albumot készített; volt úgy, hogy évente többet is. A legfrissebb a szokásos színvonalú, főként lírai és lassú dalokat tartalmaz. Az I Don`t Wanna Lose You kifejezetten jól sikerült. És különleges zenei csemege Barry Gibb szerzeménye, az I Cannot Give You My Love, melyet együtt énekelnek, s akár egy Bee Gees-lemezen is szólhatna, ha éppen nem Cliff Richard glóriájának szidolozása volna soron.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a Szabadföld Google News oldalán is!

Ezek is érdekelhetnek