Nem sült bele?

Huszár Erikával a torinói téli olimpia óta nekilódult az élet. A rövidpályás gyorskorcsolyában negyedik helyet szerző versenyzőnk volt a delegáció zászlóvivője a záróünnepélyen, mivel ő volt odakinn a legsikeresebb magyar sportoló. Hazaérkezése óta fogadásokra, tévéstúdiókba jár, rádióinterjúk készülnek vele, miközben a közvélemény egyre jobban megismeri a Torinóig majdhogynem illegalitásban művelt sportágat, a rövidpályás gyorskorit.

FiatalokPalágyi Béla2006. 03. 10. péntek2006. 03. 10.
Nem sült bele?

Felkapott lett a jászberényi kislány! Ennek azért is örül, mert az olimpia ideje alatt az interneten olyan véleményre is bukkant, melyben egyik honfitársunk úgy vélekedett, hogy a sportágában a siker valójában a bírótól függ. A soros ítészek videózgatnak egy keveset, aztán találomra rámutatnak valakire, akit kizárnak, így a mögötte lévő előbbre lép. Állításuk szerint ezen a jeges játékautomatán Erikának kedvezett a szerencse... Hanem aztán amikor a repülőtéren kattogtak a fényképezőgépek, és a tévékamerák fókuszában is rendre ő állt az ötödik helyezett Knoch Viktorral, elfelejtette a rosszízű üzenetet. Most akár élvezhetné is a hirtelen jött népszerűséget, ám március végén az Egyesült Államokban tartják a sportág világbajnokságát, ahová, mondhatnók, jutalomból utaznak ki. Az olimpia előtt ugyanis úgy volt, hogy nem lesz pénze a sportvezetésnek erre az útra - ám Torino után mégiscsak került valahogy... Edzenek tehát gőzerővel.
Valamikor mind a négy Huszár gyerek - a három lány és Attila - görkorcsolyázott, közülük egyedül Erika maradt a versenypályán. Mikor azt kérdem, testvérei nem irigykednek-e a siker miatt, hevesen tiltakozik: "Dehogyis, inkább én irigyelem őket, hiszen egyikük elvégezte a Testnevelési Egyetemet, most doktorandusz hallgató, miközben a nemzetközi tanulmányi osztály vezetője, a másik lánytestvérem angol és magyar nyelven, két tannyelvű gimnáziumban matematikát tanít, a bátyám pedig Angliában tanul."
Hogy a sor teljes legyen, Erika szintén a Testnevelési Egyetemre jár, rekreációs sportmenedzser lesz belőle hamarosan. Volt kitől örökölni a sport szeretetét, hiszen a szülők is - a közlekedési mérnök apuka és a pedagógus anyuka - mindketten atletizáltak. Máig imádják a sportot, az csak természetes, hogy Huszár László kocsiba ültette a családot, és irány Torino! Egy hetet töltöttek az olimpia helyszínén, és a családfő szerint Erika szempontjából rettentően sokat jelentett, hogy ott voltak, hiszen amikor a kislány a legerősebbnek vélt számában, az ötszáz méteren kiugrott, s így a várt jó szereplés elmaradt, kellett bizony a vigasztaló szó. Hogyan éli meg a szülő, amikor gyermeke ott áll egy világverseny rajtjánál? Az édesapa ahhoz hasonlította az érzést, amikor az óvodás gyerek először mond verset az évzárón, és a szülők a széksorokban izzadva szurkolnak, hogy bele ne süljön... Hát így drukkoltak ők is Erikáért, aki végül "nem sült bele".
Szóba kerül természetesen a jászberényi műjégpálya és sportcsarnok jövője is, melyre a sportág hazai bázisát kívánják építeni. Ha felépül, a válogatott edzőtáborait szeretnék majd ott tartani, és ezzel vége lenne a "short track" hányatott sorsának, mi több, Európa rövidpályás gyorskorcsolyázó nemzete lehetne a magyar. Ha már hosszú pályára nem futja...

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a Szabadföld Google News oldalán is!

Ezek is érdekelhetnek