Egyéniben igen, csapatban nem

Vívó világverseny - egy évszázada immár - elképzelhetetlen magyar érem nélkül. Ez a hagyomány folytatódott most a Torinóban rendezett világbajnokságon is. Az egyéni versenyeken négy magyar sportoló is felállhatott a dobogóra, a csapatoknak viszont ez nem sikerült. Az elmúlt évtizedre az volt jellemző, hogy csapatban voltunk jobbak, ezért a mostani világbajnokágon nyújtott teljesítmény csalódást okozott. Kárpótoltak érte az egyéniben szerzett érmek, és ezúttal még arany is született, amire tizennégy éve nem volt példa.

FiatalokLázár Lajos2006. 10. 20. péntek2006. 10. 20.
Egyéniben igen, csapatban nem

A legsikeresebbek a női párbajtőrözőink voltak, kétszeres olimpiai bajnokunk, Nagy Tímea aranyérmes, a jövő ígérete, Szász Emese pedig bronzérmes lett ebben a szakágban. Dicséretesen vívott férfi kardban Nemcsik Zsolt, a döntőig jutott, ahol a többszörös olimpiai és világbajnok orosz Pozdnyakov legyőzte. Nemcsik így az olimpia után itt is ezüstérmes lett. Egyéniben a negyedik érmet Mohamed Aida szerezte, női tőrben a dobogó harmadik fokára állhatott fel.
Ilyen előzmények után talán joggal várhattuk, hogy a magyar érmek száma növekedni fog a csapatversenyeken. A szakmának is ez volt a véleménye, érmet remélt a férfi és a női párbajtőr csapattól, és a női tőrözők is úgy utaztak Torinóba, hogy dobogón végezhetnek. A férfi párbajtőrözők, akárcsak a 2005-ös világbajnokságon, most is eljutottak az elődöntőig. Ott azonban a francia válogatott állva hagyta a mieinket. A súlyos vereség éreztette hatását a bronzmeccsen, és a legutóbbi világbajnoksághoz hasonlóan megint legyőzte a Kovács Iván, Boczkó Gábor, Imre Géza, Fekete Attila összetételű csapatot az ukrán válogatott. A két egyéni érmes versenyzőt - Nagy Tímeát és Szász Emesét - felvonultató női csapat a negyeddöntőben botlott Kína ellen, és végül az ötödik helyen zárt.
- Sajnos a csapatversenyekben elmaradtunk a jó eredménytől, többre számítottam - nyilatkozta Kulcsár Győző, a párbajtőr szakági vezetője - A fiúk, ha fegyelmezettek, bármilyen eredményt elérhetnek, de képtelenek a franciák ellen vívni. Fizikailag minden rendben volt, a kudarc okát a mentális felkészítésben kell keresni. A francia válogatott ráérzett arra, hogy tartunk tőle, és valósággal megtáltosodott ellenünk, holott más csapatokkal csak kínlódva boldogult.
A női tőrözők is érmes reményekkel léptek pástra, de a negyeddöntőben Dél-Korea legyőzte a magyar válogatottat, és ettől csapatunk megroggyant. Újabb vereségek következtek, és végül be kellett érni a 8. hellyel. Férfi tőrben nem tartozunk a világ élvonalába, így érthető, hogy ebben a számban nem jutottunk főszerephez. A megfiatalított férfi kardcsapat a 2005-ös világbajnoksághoz képest nagyot lépett előre. Akkor 10. lett válogatottunk, most viszont a Nemcsik Zsolt, Decsi Tamás, Lengyel Balázs, Lontay Balázs összeállítású gárda a 4. helyen zárt. A javulás így is dicséretes, ám most lett volna esély a döntőbe jutásra is. Csapatunk az elődöntőben az utolsó kör előtt már hét találattal vezetett a franciák ellen, de a rutintalanság folytán nyerő állásból veszített. Ezt a váratlan vereséget nem sikerült feldolgozni a bronzmeccsig, amelyet elvesztettünk az oroszokkal szemben.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a Szabadföld Google News oldalán is!

Ezek is érdekelhetnek