Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Munkahelyteremtés a mezőgazdaságban - ez a legfőbb célja az Orbán Viktor miniszterelnök által bejelentett, az ágazatot érintő intézkedéseknek. Az Agrárkamara álláspontja szerint mindenképp üdvözlendő, hogy egyszerűbben és több hitelhez juthatnak a termelők, nem biztos ugyanakkor, hogy ez minden területen munkahelyteremtést eredményez.
Bevezetik a Széchenyi-kártyát az agráriumban, lehetővé teszik a helyi termelői piacok megnyitását és forgóeszköz-hitelt nyújtanak az agrárium számára, mert a munkahelyek bővítésének egyik nagy lehetőségét éppen itt látja a kormányzat.
Az MR1 Kossuth rádió által megkérdezett Magyar Agrárkamara alelnöke, Kun Mihály azt mondja: a Széchenyi-kártya bevezetése a mezőgazdaságban azt jelentheti, hogy a legkisebb és gyakran legkiszolgáltatottabb termelők juthatnak hitelhez.
- Ma a termelők jelentős része nem tudja a mindennapi termeléshez szükséges eszközöket megvásárolni és a forgóeszköz-finanszírozásba természetesen a munkabér, az állatok takarmánya, vagy a gépekben felhasznált üzemanyag, vagy az elvetendő vetőmag mind beleértendő. Fontos, hogy a folyamatos finanszírozás rendben legyen – nyilatkozta az agrárkamara vezetője.
Kun Mihály szerint azonban nem elég plusz források biztosítása a termelőknek. Úgy látja, a jelenlegi pályáztatási rendszer is akadálya a pénzhez jutásnak. A pályázásra egyrészt egy kisvállalkozónak nincs kapacitása, másrészt tudása. Kun szerint az sem normális dolog, hogy miközben valaki a környezetét akarja megújítani, illetve munkahelyeket akar teremteni, olyan szubjektív nehézségeket állít fel a döntéshozó, amelyeket nehéz teljesíteni.
A kamarai alelnök leszögezte: a jelenleg közvetlenül az agráriumból élő 2-300 ezer ember mellett néhány ezer fővel bővíthető az ágazatban dolgozók száma, a legtöbb területen - például a szántóföldi növénytermesztésben - azonban inkább a gépesítésé a jövő.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu