Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Új pénzügyi eszközöket, megoldásokat dolgoznak ki, amelyek segítik a következő évek mezőgazdasági beruházásainak megvalósulását – többek között erről írt alá megállapodást az agrárkamara és az Agrár-Vállalkozási Hitelgarancia Alapítvány.
Kép: Agro+Mashexpo mezögazdasági és mezögép kiállitás, Hungexpo, agrár rendezvény, állami géptámogatás, traktor, talajmüvelés, munka, Massey Ferguson 8690 2009 év traktorja 2009.01.30. fotó: Németh András Péter
2014. március 19-én együttműködési megállapodást írt alá az agrárkamara és az Agrár-Vállalkozási Hitelgarancia Alapítvány. Céljuk, hogy a kamara és tagjai és az alapítvány a vele kapcsolatban álló pénzügyi intézmények, bankok és takarékszövetkezetek hatékonyan működjenek együtt az agrárágazat finanszírozásának és versenyképességének javítása érdekében. Az alapítvány ügyfeleinek 80%-a mikro méretű vállalkozás, 40%-a egyéni cégformában működő családi gazdálkodó és őstermelő, akik gyengébb fedezeti háttérrel rendelkeznek, mint a nagyobb cégek, így hitelintézetekkel szembeni alkupozíciójuk nem elég erős és nem rendelkeznek kellően alapos ismeretekkel pénzügyi lehetőségeiket illetően sem. Ezért fontos, hogy a kamara az alapítvány segítségével a finanszírozási lehetőségekkel kapcsolatos információkat eljuttassa a mikro- és kisvállalkozásokhoz, hogy azok is megismerhessék és kiválaszthassák a számukra legkedvezőbb pénzügyi eszközöket és javuljon tárgyalási pozíciójuk.
Az alapítvány kedvezményes díjú kezessége állami támogatásnak minősül, így e kedvező lehetőség csak olyan vállalkozások számára elérhető, amelyek még nem merítették ki ilyen fajta támogatási keretüket. (Főként az úgynevezett de minimis – kis összegű – támogatásokról van szó, mely keret terhére a kormányzat az utóbbi években meglehetősen sok támogatási jogcímen biztosított juttatásokat agrárvállalkozásoknak, magántermelőknek. E keret egyénre szabott, kerete három évre meghatározott, azon belül használható fel, akár több részletben is, de a lényeg, hogy a megszabott felső limitet senki nem lépheti át.)
„Az alapítvány vállalta viszont, hogy a kedvezményes kezességi díjra nem jogosult agrárcégek számára alapítványi támogatást biztosít, amely a gyakorlatban azt jelenti, hogy kizárólag saját kockázatára nyújt számukra kezességet, és ügyleteik esetében lemond az állam által biztosított viszontgaranciáról. A NAK-kal fontos közös célunk, hogy olyan új pénzügyi eszközöket, megoldásokat dolgozzunk ki, amelyek segítik a következő évek mezőgazdasági beruházásainak megvalósulását”- mondta Herczegh András, az AVHGA ügyvezető igazgatója.
„Lényegesnek tartjuk továbbá, hogy az ágazatot érintő támogatási korlátok és adminisztratív akadályok enyhítésére is közös javaslatokat dolgozzunk ki a Kormány és az Európai Unió számára.” – tette hozzá Győrffy Balázs, a kamara elnöke.
Az Agrár-Vállalkozási Hitelgarancia Alapítvány 1991-es megalakulása óta non-profit szervezetként készfizető kezességvállalással segíti az agrár és vidéki mikro,- kis és közepes méretű vállalkozásokat. Az AVHGA több mint 150 pénzügyi intézménnyel áll kapcsolatban, így közel 2500 hitelintézeti fiókban juthatnak hozzá a vállalkozások a kezességhez. A kezesség kiegészítő fedezetet jelent banki hitelekhez, faktoring ügyletekhez, így annak bevonása a bankok kockázatának csökkentése révén javítja a vállalkozások hitelhez jutási feltételeit.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu