Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
A modern olimpiai mozgalom tizenegy alapítója közül egyedül hazánk nem rendezett még olimpiát. Magyarország tizenöt legnagyobb vállalata, annak vezetői, olimpikonok, ismert újságírók és közéleti személyiségek, közel százan, civil szervezetet alakítottak Budapesti Olimpia Mozgalom (BOM) néven. A BOM először a 2016-os olimpia megpályázását tűzte ki célul.
Egy olimpia megrendezése túlnyomóan gazdasági kérdés, a sport, a verseny hab a tortán - állítják a civil mozgalom gazdasági szakemberei, köztük a BOM és a Budapesti Értéktőzsde elnöke, Szalay-Berzeviczy Attila. Számítások szerint a szükséges költségeket addigra Magyarország az állami költségvetés évi egy százalékából elő tudja teremteni. A ráfordítások túlnyomó többsége - így az alapítók - nem függ össze egy sportrendezvénnyel, hanem mindenképpen megvalósítandó beruházás: utak, szállodák, metró. Mindez akkor is és olyan ütemben is felépül, ha nem rendeznénk olimpiát, érvelt a mozgalom szakértője, Bienerth Gusztáv, aki számos külföldi olimpiai pályázat elkészítésében is részt vett már (az ő nevéhez fűződik a 2002-ben elkészített olimpiai megvalósíthatósági tanulmány is).
Hankiss Elemér, a BOM felügyelőbizottsági elnöke arra hívta fel a figyelmet, hogy a rendszerváltozás, a NATO-, majd az uniós csatlakozás után megszűntek azok a közös nemzeti célok, melyekkel világnézeti hovatartozás nélkül mindenki azonosulni képes. "Az elmúlt ezer évben kétszer jegyeztek bennünket a világon - mondta Hankiss professzor. - A kalandozó magyarok korában, mikor felégettük a nyugati világ templomait. Joggal nem szerettek bennünket. Másodszor 1956-ban hallott rólunk a nagyvilág, méltán vívtuk ki elismerését. Ismét szükségünk van egy közös célra, mellyel jelezzük, képesek vagyunk olyan teljesítményekre is, melyekkel újra sikeres országként kerülhetünk fel a világtérképre."
Az olimpikonok nevében Benedek Tibor kétszeres olimpiai bajnok, a mozgalom egyik alapítója elmondta, a BOM a pártpolitikától távol tartja magát.
Egy budapesti olimpia nemcsak a fővárosé. Egész Magyarország gazdasági fellendülésének lehet a záloga, csak rajtunk múlik, élünk-e vele - hangsúlyozta Sugár András elnökségi tag, ismert gazdasági vezető.
A BOM hamarosan előzetes megvalósíthatósági tanulmánnyal áll elő, mely az olimpia gazdasági és műszaki feltételeit tárja fel. A civil szervezet célja a politikai akarat megteremtése, hogy a Magyar Olimpiai Bizottság és a főváros a mindenkori kormány támogatásával 2007-ben benyújtsa jelentkezését a 2016-os nyári játékok megrendezésére.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu