Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
A program célja - az informatikai infrastruktúra létesítésén túlmenően -, hogy a támogatások (tréningek, tanácsadások, mentori programok) elektronikus civil szolgáltatások formájában is elérhetővé váljanak. A program kezdetben három fő pillérre épül: a civil szervezetek informatikai műveltségének fejlesztése a hatékonyabb mindennapi munka érdekében; a megnövekedett feladatok által további munkalehetőségek biztosítása; valamint a megszerzett - elsősorban informatikai - tudás átadása a civil szervezetek célcsoportjainak, a kiemelten a hátrányos helyzetű közösségeknek. A hároméves program során több mint 2000 fő szerezhet informatikai alapismereteket és a civil szervezetek munkáját segítő tudást.
A megyei Civil Szolgáltató Központok keretében működő Közösségi Technológiai Központok a június végi nyitást követően infrastrukturális hátteret adnak azon civil szervezeteknek, amelyek nem rendelkeznek megfelelő informatikai eszközökkel a napi munkájuk elvégzéséhez. Az eszközhasználaton kívül az egyes helyszíneken olyan szakemberek is rendelkezésére állnak az információra, tanácsra szorulóknak, akiknek nem csupán több éves tapasztalatuk van a civil szervezetek gyakorlati problémájának kezelésében, hanem a program során speciális felkészítést is kapnak ahhoz, hogy a mindennapi feladatokat az információtechnológia eszközeinek segítségével könnyebbé tegyék.
Ősztől a központok olyan képzéseknek is helyet biztosítanak, amelyek - a különböző információs és kommunikációs technológiák használatával - kifejezetten a hazai civil szervezetek munkáját segítik. A civil szervezetek többek között elsajátíthatják az elektronikus pályázatírási tudnivalókat, javíthatják hálózatépítési tevékenységüket, valamint felkészültebben, hatékonyabban szólíthatják meg ügyfeleiket.
A projekt a Microsoft Korlátlan Lehetőségek programja támogatásával működik, melynek keretében a vállalat az év elején félmillió dollárt is meghaladó támogatásban részesítette a NIOK és a CISZOK hálózat Közösségi Technológiai Központok kiépítésére benyújtott pályázatát. A segítség elsősorban pénzbeli, valamint szoftver- és tananyag-támogatásból áll.
A központok a következő helyszíneken állnak a civil szervezetek rendelkezésére:
Nonprofit Információs és Oktató Központ Alapítvány, Budapest, 1/315-31-51.
Álláskeresők Egyesületeinek Bács-Kiskun Megyei Szövetsége, Kecskemét, 76/505-988.
Vas Megyei Művelődési és Ifjúsági Közösségi Alapítvány, Szombathely, 94/312-535.
Landorhegy Alapítvány, Zalaegerszeg, 92/350-406.
Első Nyírségi Fejlesztési Társaság, Nyíregyháza, 42/402-115.
Hajdúsági Hallgatókért és Civilekért Egyesület, Debrecen, 52/420-492.
Nevelők Háza Egyesület, Pécs, 72/215-543.
Közösségfejlesztők Békés Megyei Egyesülete, Békéscsaba, 66/442-122.
Veszprém Megyei Civil Hálózatért Közhasznú Egyesület, Veszprém, 88/401-110.
Életfa Környezetvédő Szövetség, Eger, 36/411-036.
Civil Szervezetek Fejér Megyei Szövetsége, Székesfehérvár, 22/506-186.
United Way-Vértes Vidéke Alapítvány, Tatabánya, 34/318-265.
További hét helyszín egyeztetés alatt áll.
A program közreműködőiről
Az 1993-ban alapított Nonprofit Információs és Oktató Központ (NIOK) Alapítvány kiemelten közhasznú nyitott alapítvány. A szervezet célja a civil társadalom fejlesztése Magyarországon a nonprofit szervezetek munkáján keresztül, valamint a civil szervezetek hosszú távú működését segítő háttérbázis biztosítása. A NIOK fő tevékenységei: Civil Szolgáltató Központ működtetése, adományozási kultúra fejlesztése, "1% - Adjon egy részt a civileknek!" kampány, és a társadalmi egyeztetés támogatása. Az alapítvány a legnépszerűbb magyar civil információs portál, a nonprofit.hu tulajdonosa és üzemeltetője. (További információk a www.niok.hu weboldalon találhatók.)
A Civil Szolgáltató Központ (CISZOK) program keretében a feladatra vállalkozó civil szervezetek megyénként és Budapesten szakmai és infrastrukturális szolgáltatásokkal segítik a civil szervezetek működését. A CISZOK-ok által nyújtott szolgáltatások igen széles skálán mozognak: az információs szolgálattól a pályázatfigyelésig, a szaktanácsadástól a fórumok, konferenciák szervezéséig, a hírlevél kiadásától a szakkönyvtári gyűjteményezésig, valamint a képzésszervezéstől az informatikai segítségnyújtásig terjednek. A hálózat működésének elsődleges támogatója a Szociális és Munkaügyi Minisztérium.
A Microsoft 2003-ban hívta életre a Korlátlan Lehetőségek programot, amelynek keretében eddig összesen több mint 255 millió dollárt bocsátott a közösségi technológiai központok rendelkezésére készpénz, illetve szoftverek formájában. A központok alapfokú technológiai készségfejlesztő és gyakorlati képzést nyújtanak világszerte a szolgáltatások szempontjából hátrányos helyzetű közösségeknek. A Microsoft immár 29 ezer ilyen központot támogat, s ezeken keresztül 46 millió ember életminőségi, illetve munkához jutási lehetőségein javít. A Microsoft 2003 óta több mint 2 millió dollár értékben nyújtott segítséget magyar pályázóknak a Korlátlan Lehetőségek programja keretében. 2003-ban a Nemzeti Gyermek és Ifjúsági Közalapítvány nyíregyházi szakképző iskolája részesült támogatásban, amiből fogyatékos fiatalok informatikai képzését oldották meg. 2004-ben a Magyar Teleház Szövetségnek, egy évvel később a Budapesti Politechnikum Alapítványnak adott támogatást a nemzetközi bírálóbizottság, míg tavaly a Roma Esély az Európai Uniós Csatlakozásért, illetve a Fogyatékosok Esélye Közalapítvány pályázatát találták támogatásra érdemesnek. Az azóta eltelt idő alatt mindegyik alapítvány szép sikereket ért el, és nagyszerű eredményeket tud felmutatni a hátrányos helyzetűek számítástechnikai képzése terén.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu