Aranylabda: Rodriék csalásáról beszélt egy szavazó újságíró
origo.hu
Kőhalmi Zoltán, a ma már országosan ismert humorista, a HVG címlaptervező csapat vezetőjének önbemutatása így szól: „Pályakezdő, pályaelhagyó építészmérnök. Gyakorló humorista, az 1998-as Humorfesztivál egyik győztese. A Dumaszínház és a Rádiókabaré fellépője, szerepelt az Esti Showderben is, amikor a másik csatornán mindenki az Eb-döntőt nézte. Vidéken nőtt fel, de egy panel lakótelepen, a legrosszabb kombinációban.”
Kép: kõhalmi zoltán humorista showder klub 2008 12 10 Fotó: Kállai Márton
– Szerzőként indultál és nem előadóként. Hogyan kerültél mégis a színpadra?
– Abban egészen biztos voltam, hogy sohasem leszek színpadon. Ezzel a kinézettel, ezzel a hanggal, ami nekem van, úgy gondoltam, nem lehet színpadra állni. A közönség azt hiheti, hogy eleve valakit parodizálok, aztán majd rágódhatnak, hogy ki a túró lehetek. A Dumaszínházban valahogy mégis úgy gondoltam, hogy egy félórát mégiscsak kiállok, és rájöttem, sokkal jobb elmondani a gondolataimat, a saját hangomon, a saját fizimiskámmal.
– Te hogyan készülsz a fellépéseidre?
– Alapvetően arra törekszem, a poénom a saját humorérzékemből szülessen. Az a jó, ha olyan dolgokra világítok rá, ami mindenkinek a fejében megvan, de sohasem gondolt rá, hogy úristen, ez valóban így megy. Azt viszont tudom, hogy mit nem szeretek: viccelődni a hajléktalanokkal, az öregekkel, a cigányokkal, akikből kiszolgáltatottságuk okán a legkönnyebben lehet gúnyt űzni.
– Egyébként a politikai viccekkel hogy állsz?
– Van egy-két előadó, aki nagyon ügyesen csinálja, de a többség belebukik. Ha az ember viccel az egyik politikai oldallal, a közönség érintett része végig sem várja a poént, már megsértődik, és úgy is marad az egész előadás alatt.
– Hofiéknak akkor könnyebb dolga volt?
– Annyiban mindenképpen, hogy nem változtak olyan gyorsan a dolgok, a KISZ-titkár az KISZ-titkár maradt, mindenki ismerte ezt a karaktert, és lehetett egy évig csiszolni a poént. Ma ez már nem így van. A legfőbb különbség azért mégiscsak az, hogy akkor, ha valaki ki mert és ki tudott valamit mondani, az már jó humornak számított. Ez persze Hofira nem vonatkozik, mert az ő kvalitása megkérdőjelezhetetlen. Ma azonban nem elég az a színpadon, hogy azt mondom, a miniszterelnök elmebeteg, mert ezt bárki mondhatja, és mondja is. Mindennek szellemesnek kell lennie, egyedinek.
– A szilveszteri rádiókabarék felvételekor hogyan érzed magad?
– A szilveszter a humorista legszürkébb munkanapja. Az egyik számot a másik után készíti. És azért is szürke, ha egy kulisszatitkot elárulhatok, mert a legszomorúbb közönség a szilveszteri. Annál fájdalmasabb életsors nincsen, mint azé, aki szilveszterkor ilyen rendezvényre megy. Semmilyen buliba nem hívták meg, nem jó az asszonnyal sem, ráadásul még nevetni is kötelező, így hát eljön hozzánk.
origo.hu
borsonline.hu
travelo.hu
hirtv.hu
teol.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
mandiner.hu
origo.hu
nemzetisport.hu
origo.hu