Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Hiába bűvölt el több száz látogatót tavaly májusban Mosonmagyaróvár két új kiállítóterme, hiába kínálna különleges látnivalót a Nyugat-magyarországi Egyetem Mosonmagyaróvári Mezőgazdaság- és Élelmiszer-tudományi Kar várpincéjében megnyílt akváriumterem és néprajzi tárlat, ha azóta jóformán csak néhány ovis csoport látta azt. Merthogy nyitvatartási idő csak névleg van, tárlatvezetés meg szinte sehogy. A hozzá kapcsolódó oktatási és bemutatási célokat szolgáló látványkonyha sem üzemel; az ajtaján nyitvatartási idő helyett egy telefonszám fityeg.
Azt beszélik, ez azért van, mert az üzemeltető azt az ukázt kapta: minél kevesebb költségből működtesse az éttermet. Hát ez úgy tűnik, sikerült. Amikor az átadás alkalmával dr. Szathmári László egyetemi docens, a projekt menedzsere azt mondta: „Alapvető célunk, hogy a létesítmény működése önfinanszírozó legyen”, nyilván nem erre gondolt. Anno Szabó Miklós polgármester is úgy nyilatkozott: „Az elkészült létesítmény a város ékköve lett, most pedig a turisztikai szakembereken a sor, hogy megtöltsék élettel és bekapcsolják az idegenforgalomba.” Lehet, hogy pont azért halódik az ügy, mert a marketingtevékenységet és a látogatócsoportok szervezését olyan szlovákiai pályázati partnerek (a Slavia Samorín Sport Klub, a Somorja város Kajak-Canoe Klub TJ Slavia Egyesülete és a Forum Institut) vállalták magukra, akik nem igazán ehhez értenek?
A Vár-tó és a várpince felújítási munkálatai másfél évig tartottak, és eddig 223 millió forintot emésztettek fel. Az Interreg-program mint uniós forrás állta az összeg 75 százalékát, a maradék 25 százalékból pedig húsz állami támogatás formájában volt felhasználható. De azért jó lenne, ha az önkormányzat és a Nyugat-magyarországi Egyetem által biztosított közel tizenkétmillió sem úszna el a reményekkel együtt.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu