Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Ez megint egy szomorú írás lesz: a Kutyapostás folytatja Csipke kutya lelövésének - nevén nevezve: legyilkolásának - történetét.
De előtte ismét emlékeztet a korábbi írásokra: 2005. október 28-án Kisbárkány-Bedepusztán egy Sz. Tamás nevű vadászember (?) agyonlőtte egy tizenéves kisfiú erdélyi kopóját, mert szerinte az egy őzet kergetett. Miközben a kutya a nyáját legeltető kisfiú közelében volt, nyakörvén három olyan jelzéssel - pergővel -, ami akkora zajt csap, hogy eleve lehetetlenné tenné a kutya számára a vadászatot...
A kisfiú családja feljelentést tett az ügyben. Ám a minden részletében érthetetlenül (vagy sajnos nagyon is érthetően) elfogult rendőrségi határozat teljes egészében a vadászembernek (?) adott igazat. Ráadásul mindezt gúnyos, nagyképű, kioktató hangon, amit már csak azért sem értett a Kutyapostás, mert az irat szerzői - örökítsük ide a nevüket: Bakos Attila alezredes, kapitányságvezető és Kolleth Csaba százados - egész egyszerűen nem tudnak magyarul. Írni biztosan nem: annyi helyesírási hibát ejtettek dolgozatukban, ami megkérdőjelezi a nyolc osztály elvégzését is...
"Csipkéék" fellebbeztek, s akkor a Kutyapostás örömmel jelentette: új eljárás indul; na, majd most biztosan kiderül az igazság... De nem: másodjára ugyan kevésbé kioktató hangú és kevésbé nagyképű, de a szöveg mélyén legalább olyan gúnyos és elutasító határozat érkezett, mint korábban. A lényeg: minden úgy jó, ahogy volt, a kisfiú és Csipke kutya hibázott, a vadász meg hősiesen helytállt, amikor, úgy harminc méter távolságból, gondosan agyonlőtte Csipke kutyát. A két határozat között az egyetlen változás: a Kutyapostás ezúttal, gyenge kettessel, átengedi az írás megfogalmazóit - álljon itt emlékül az ő nevük is: Balog Sándor alezredes osztályvezető és Tóth József főtörzsőrmester -, ugyanis mindösszesen csak 49 darab kisebb-nagyobb helyesírási hibát ejtettek rövidke dolgozatukban. S ez, lássuk be, lényegesen jobb teljesítménynek mondható, mint elődeiké volt, vagyis ebből is látható, ez már egy emeltebb rendőri szint...
A Kutyapostás - mivelhogy írással foglalkozik - régtől tudja: a helytelen, zavaros mondatok általában hazug gondolatokat takarnak. Ha ennek szellemében vizsgáljuk e két határozatot, hát túlzottan nincs miért bizakodnunk a nógrádi rendőrökben. (Pedig Nógrádban, vadászatügyben, amúgy példásan nagy a rend, hiszen alig van olyan hónap, amelyik ne múlna el valamilyen halálos vadászbaleset nélkül...) Nógrádi rendőr és ügyész urak! Végezetül feltennék néhány kérdést:
- Mifajta megismételt eljárás az, ahol a sértett felet meg sem keresik?
- Micsoda aljasság - és a család jövőjére utaló fenyegetés - az igazukért küzdő "Csipkéékkel" kifizettetni a "szakértő" 28 ezer forintos díját, akit nemcsak, hogy nem ők kértek fel, de nem is láttak az eljárás folyamán?
- Hogy lehet az, hogy egyetlen soruk sem foglalkozik azzal, miért csak a feljelentés után 27 nappal (!) kerítettek sort az első valós nyomozati cselekményre?
- Hogy lehet az, hogy senki nem kérdezte meg azt, aki "véletlenül" felszántotta azt az ötven métert, ahol a meglőtt kutya vérnyoma látszott - vagyis beszántotta a bizonyítékot -, hogy miért szántott pont ott, pont akkor és pont csak kétbarázdányit? (Ha az urak nem tudják a "véletlenül" szántó ember nevét, segítek: L. Gyulának hívják...)
- Hogy merik leírni, hogy a kutyán nem volt jelzés, hogyha egyszer három darab is volt? Mi lenne, ha elővennék az aktákban is megtalálható (?) fényképét?
- Hogy merik tényként leírni, hogy a kutya vadat űzött? Amikor ezt csak a vadászember (?) állítja, a fiú viszont tagadja?
Tekintsék ezt, rendőr és ügyész urak, egyfajta nyílt levélnek. Amire válaszolni nemcsak hogy illik, de kötelező is!
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu