Mi is az a tankötelezettség?

Tudom, hogy még jócskán odébb van szeptember, de kérem, igazítsanak el a tankötelezettség ügyében.

Hírek, információkSzabad Föld Online2009. 03. 18. szerda2009. 03. 18.
Mi is az a tankötelezettség?

Az 1993. évi LXXIX. számú Közoktatási törvény szerint Magyarországon minden, a törvényben megállapított korú gyermek köteles iskolába járni, a szülők, gondviselők pedig kötelesek kiskorú gyermekük taníttatásáról gondoskodni.

A gyermek tankötelessé válik, ha eléri az iskolába lépéshez szükséges fejlettséget, legkorábban abban a naptári évben, amelyben a hatodik, legkésőbb, amelyben a nyolcadik életévét betölti.

A tankötelezettség kezdetéről – az óvoda véleménye alapján – az iskola igazgatója dönt. Amennyiben a gyermek nem járt óvodába, a döntést a nevelési tanácsadó véleménye alapján kell meghozni.

A tankötelezettség annak a tanévnek a végéig tart, amelyben a tanuló a tizennyolcadik életévét betölti. A sajátos nevelési igényű tanuló tankötelezettsége legfeljebb annak a tanének a végéig hosszabbítható meg, amelyben a huszadik életévét betölti. A tankötelezettség korábban rövidebb időtartamú volt, így annak a tanulónak, aki az iskola első évfolyamán az 1997/98-as tanévben, illetve azt megelőzően kezdte meg tanulmányait, tankötelezettsége annak a tanévnek a végéig tart, amelyben a tizenhatodik életévét betölti.

A szülő minden év március 1-je és április 30-a között köteles beíratni gyermekét a lakóhelye szerint illetékes, vagy a választott általános iskola első évfolyamára. Az iskola a beiratkozás idejét a határidőt megelőzően legalább harminc nappal köteles nyilvánosságra hozni. Felvételi vizsga nincs az általános iskolába, a felvételről az iskola igazgatója dönt. Szintén az igazgató döntése alapján, a tanév során bármikor van lehetőség a tanuló másik iskolába történő átvételére.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a Szabadföld Google News oldalán is!

Ezek is érdekelhetnek