Csőd szélén a HospInvest

Csődvédelemmel próbál kilábalni anyagi nehézségeiből a 16 településen jelen levő, Heves megye összes kórházát is működtető HospInvest.

Hírek, információkPalágyi Edit2009. 04. 08. szerda2009. 04. 08.

Kép: Egri Mathus városi kórház ortopédiai és szemészeti osztálya. Várólista, orvos, beteg. 2008.01.25. Fotó: Bohanek Miklós

Csőd szélén a HospInvest
Egri Mathus városi kórház ortopédiai és szemészeti osztálya. Várólista, orvos, beteg. 2008.01.25. Fotó: Bohanek Miklós

Az új egészségkultúrát ígérő cég elnöke, Kollányi Gábor a minap közleményben adta hírül, hogy a társaságot a fizetésképtelenség réme fenyegeti, ugyanis a CIB Bank lejártnak nyilvánította egy hitelét és leemelte számlájáról az OEP-től érkezett finanszírozás teljes összegét. Így kérdésessé vált, miből telik például a dolgozók bérére.

A kórházak és rendelőintézetek működtetésére vállalkozó cég helyzete akkor ingott meg, amikor az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank nemrég úgy döntött, kiszáll, és eladja a tulajdonrészét. Így a HospInvest komoly tőkeveszteséget szenvedett el.

A Heves megyei közgyűlés elnöke, Sós Tamás kilátásba helyezte: ha a cég nem ad garanciákat, felbontja a tavaly kötött szerződést, melyben az egri kórház működtetését 20 évre a befektető cégre bízta. A befektető megyebeli monopóliuma ellen tiltakozó egri kórházvédők egyik vezére, az Orvosi Kamara helyi vezetője, Pócs Alfréd szerint köztudomásúak voltak a cég anyagi problémái, csak az volt a kérdés, meddig sikerül azokat leplezni. A HospInvest nevében Kollányi Gábor viszont azt bizonygatta: a csődvédelem három hónapja alatt megoldják a finanszírozási nehézségeket, s reményeik szerint megegyeznek egy új befektetővel. Tárgyalnak a CIB Bankkal is, hogy átütemezzék az említett hitelt. Ennek fényében állította, hogy rövid távon van pénzük a betegek ellátására, a gyógyszerekre, és húsvétra a dolgozók is megkapják a hó elején esedékes fizetésüket.

Belenéztünk az egri kórház működtetésére kötött, a HospInvest honlapján olvasható szerződésbe. Ebből kiderül: a dokumentum arról is rendelkezik, hogy az egyezség rendkívüli felmondással azonnal megszűnik, ha az egészségügyi szolgáltató miatt a betegellátás csorbát szenved, színvonala mérhetően romlik. Sőt, akkor is, ha a cég ellen csőd- vagy felszámolási eljárás indul. Ebben az esetben a szerződő megyei önkormányzat vállalta, hogy közalkalmazotti viszonyban biztosítja tovább a dolgozók munkahelyét.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a Szabadföld Google News oldalán is!

Ezek is érdekelhetnek