Eduardo, a média meg a kígyó

Ősi, mitológiai jelkép a saját farkába harapó kígyó. A kezdetekhez való visszatérést szimbolizálja. Jellemezni lehet általa Rózsa-Flores Eduardo életútját is.

Hírek, információkV. Kolos2009. 04. 22. szerda2009. 04. 22.
Eduardo, a média meg a kígyó

A Kepes András által még Magyarországon készített, tegnap este adásba került interjúban Eduardo azt mondja: szülőhelyéről, a bolíviai Santa Cruzból kérték fel, hogy segítsen megszervezni a város, illetve a tartomány védelmét, mert „kezdett olyan helyzet kialakulni az országban, hogy félő volt, erőszakos cselekményekre kerülhet sor”. Beszél arról is, hogy a szükséges pénz rendelkezésre áll, és azt is elmondja, hogy a fegyvereket is be fogják beszerezni azok, akiknek ez lesz a dolguk. Szavai szerint tisztában van azzal, hogy a bolíviai központi kormány valószínűleg tud róla, de abban bízik, hogy nem lesznek képesek elfogni.”
Snitt.

Adás után beszélgetés következik az újonnan kinevezett titokminiszterrel. A műsorvezető arról kérdezi, hogy kapcsolatban állt-e a magyar titkosszolgálatokkal avagy figyelték-e azok Rózsa-Flores Eduardót. A válasz lényege: nem, mostanában nem – bár néha, korábban, amikor kellett, akkor igen; de most nem. Nem szokás azt mondani felelős titokfelelősöknek: – Ó, hát persze, hogy figyeltük! Úgy tűnik, ezt nem mindenki tudja.
Snitt.

Sok a mindenféle hír a mindenféle magyar sajtóban. Például az, hogy Rózsa-Flores Eduardo Gyurcsány Ferenc arcképére lövöldözött. Pedig egy tavaly őszi filmben beszélt arról, hogy a délszláv háborúból hazahozott egy szétlőtt autóajtót, amelyre egy ajándékba kapott Gyurcsány-fejet rászerkesztett. A hír forrásának (újságíróagy vagy rendőrszáj, nem tudni) kissé behatóbban kellett volna foglalkoznia a témával. Végül kiderült az is, hogy nem volt a házában arzenál (és nem fegyverarzenál, ahogy olvasni mindenütt), nem voltak bombái, nem épített az udvaron lőteret. Nem világos, ki az elszálltabb: Eduardo vagy akik utólag mindenfélét összeírnak róla.
Snitt.

Alternatív realitás. Ezernyolcszáznegyvennyolc, február 11. Az osztrák császári és királyi rendőrség elitalakulatai éjszaka rajtaütöttek a Petőfi Sándor identitással is ismert Petrovics Alexanderen és társain. A rebelliseket tűzharcban legyőzték. Információk szerint a monarchia megdöntésére és a császár elleni merényletre készültek.
Snitt.

Alternatív realitás. Kettőezer-harmincnyolc, Santa Cruz, Kelet-Bolíviai Köztársaság. Hatalmas összecsapások következtek be a főváros utcáin a Rózsa-Flores Eduardo szobrának felállítását ellenzők, illetve pártolók között. Rengeteg a sebesült, és néhány halottról is beszámolnak meg nem erősített források.
Snitt.

A mi realitásunk. A magyar sajtót már másféle hírek árasztják el. Ilyenek: Az elmúlt hat hónap legnagyobb növekedését produkálták a notebookokba, lapos tévékbe, és a monitorokba szerelt képernyők eladásai.
Snitt.

Folyt. köv.?

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a Szabadföld Google News oldalán is!

Ezek is érdekelhetnek