Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Brüsszelben kapott tréneri képzést D. Tóth Kriszta és Daróczi Tímea, akik a Magyar Televízióban riportereknek, szerkesztőknek segítenek abban, hogy a kisebbségek kiegyensúlyozottan jelenjenek meg a médiában.
Az esélyegyenlőséget segítő nemzetközi programot az Európai Unió finanszírozza és holland Mira Media nevű civil szervezet fogja össze. E szervezet tizenhárom éve küzd – európai televíziókkal és internetes sajtóorgánumokkal szorosan együttműködve – az etnikai és kulturális sokszínűség érvényesítéséért, illetve a kisebbségek kiegyensúlyozott ábrázolásáért. Magyarországon elsőként a Magyar Televízió szervezi meg a képzést, amelyhez hasonló foglalkozásokat tartanak például a görög, a német, a svéd és a finn közszolgálati televíziónál is e napokban.
Az MTV két trénere, D. Tóth Kriszta – a Hír főszerkesztőség szerkesztő-műsorvezetője – és Daróczi Tímea – a Kulturális főszerkesztőség szerkesztő-riportere – tavasszal Brüsszelben kaptak tréneri „képesítést". Felkészültek az oktatói munkára is, amelyhez írásos és audiovizuális segédanyagokról gondoskodtak a szervezők. A magyar programot ők ketten állították össze – természetesen a legégetőbb hazai kérdések figyelembevételével.
– Nagyon fontos, hogy ez a képzés éppen most jön létre a Magyar Televízióban, és fontos, hogy éppen itt jön létre – mondja D. Tóth Kriszta. – A riportereknek, szerkesztőknek ismerniük kell a kisebbségekre vonatkozó joganyagot, de még fontosabb, hogy tudják: a kiegyensúlyozott, higgadt és felelős tájékoztatás valójában rajtuk, rajtunk múlik. Csak a média önszabályozása garantálhatja a sokszínűség megjelenítését, a kisebbségek tisztességes ábrázolását. A jogszabályok nem mindig életszerűek, nem adnak minden egyes gyakorlati kérdésre egyértelmű választ.
Az esélyegyenlőség gyakorlati megvalósulását segítő műhelyfoglalkozások résztvevői a közszolgálati hír- és hírháttér-műsorok – a Híradó, Az Este, a Szempont, a Kékfény és A szólás szabadsága – műsorvezetői, riporterei, szerkesztői. Olyan műsorkészítők, akiknek munkája során felvetődhetnek televíziós szakmai, jogi, emberi vagy egyéb kérdések a kisebbségek megjelenítésével, megszólaltatásával kapcsolatban. A képzés során a trénerek ismertetik a téma jogi hátterét Európában és Magyarországon, megvizsgálják a hazai és a külföldi tudósítói gyakorlatot, illetve megvitatják azokat a gyakorlati kérdéseket, amelyekkel a műsorkészítő kollégák a napi munka során találkozhatnak. A foglalkozásokon természetesen lehetőség van korábbi problémás esetek fölvetésére és megvitatására is. – Ez olyan hiánypótló kezdeményezés, amelyre a magyarországi közállapotokat tekintve talán soha nem volt olyan nagy szükség, mint ma – teszi hozzá D. Tóth Kriszta.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu