Csiszár Jenő főzni is tud?

Nem pályázik Stahl Judit babérjaira, nem is nevezi főzőműsornak új sorozatát. Csiszár Jenő az olasz konyha megszállottja, s most a TV Paprikán ennek hangot is ad barátjával, a nemzetközileg elismert magyarországi séffel, Alessandro Arenával együtt. Az Olasz meló című kulináris roadmovie tizenkét héten át csábítja a képernyő elé a nézőket.

Hírek, információkBorzák Tibor2009. 09. 02. szerda2009. 09. 02.
Csiszár Jenő főzni is tud?

– Eddig nem verted nagydobra, hogy tudsz főzni!
– Pedig tudok. És nem is most tanultam.

– Mennyire megy jól?
– Annyira azért nem, hogy éttermet nyissak. De családi körben vagy vendégjáráskor mindig szívesen főztem. Ha megakadtam, máris hívtam a barátomat, aki profi séf, olasz éttermet üzemeltet Szekszárdon. Csakhogy ő nem ért rá mindig velem foglalkozni, egy idő után tele is lett a hócipője velem. Felajánlotta, ha legközelebb Olaszországba utazik, kísérjem el, és megmutat egy-két trükköt, aztán hátha békén hagyom.

– Így született meg a műsor?
– Bár vittünk magunkkal kamerát, eszünkbe sem jutott, hogy műsort csináljunk. Megrendelésünk sem volt. Engem az olasz konyha titkai érdekeltek, tényleg tanulni akartam. Menetközben vetődött fel: ha a nyersanyag használhatónak bizonyul a vágóasztalon, akkor szóba kerülhet egy televíziós sorozat.

– Miért pont a Tv Paprikát választottad?
– Azért, mert a legszínvonalasabb tematikus csatornának tartom. Az Olasz meló kulináris roadmovie, vagyis az utazás és a főzés áll a középpontban. Mindenki találhat benne kedvére valót. Olaszország húsz tartományából tízben jártunk, olyan helyeken, melyek nem turistacélpontok. Elmentünk például egy ötven lakosú falucskába, ami az Appenninek tetején található.

Már önmagában ez is élmény lehetett!
– Néhány évet éltem odakinn, azt hittem, jól ismerem az országot. De tévedtem, hiszen egy csomó meglepetésben volt részem. Persze, mi is úgy vagyunk ezzel: vendégeinket olyan lenyűgöző helyekre visszük el, melyekre maguktól nem találnának rá.

– Közben az olasz konyhát népszerűsíted?
– Kétségtelenül. Minőségi alapanyagok, példás gasztronómia, gondos vendéglátás – csak néhány dolog, ami megfontolásra érdemes. Van mit tanulni tőlük. Az olaszok ételhez, étkezéshez való viszonya számunkra is követendő lehet.

– Mi meg csak a pizzájukat emlegetjük…
– Nem is szabad kihagyni! Nápoly környékén érdemes megkóstolni. Ezt mi is megtettük, és a pizza történetét is elmeséljük.

– Melyik a kedvenc olasz ételed?
– Hosszú lenne a lista. Mivel nagy pacalzabáló vagyok, külön örültem annak, hogy a római konyhában is ismerik, ráadásul majdnem ugyanúgy készítik el, mint a magyarok. De azért Sandro barátommal mi túlszárnyaljuk őket!

– Mondhatjuk, hogy Csiszár Jenő főzőműsorával Stahl Judit babérjaira tör?
– Nem mondhatjuk. Az enyém nem főzőműsor, nem török Stahl Judit babérjaira. Még csak azt sem mondhatjuk, hogy vissza akartam kerülni a képernyőre. Említettem az imént, hogy tulajdonképpen rábeszéltek a műsorra.

– Van élet a tévén kívül?
– Húsz éve egy műsorgyártó cégben dolgozom, kisebb-nagyobb sikerekkel. Mára igencsak beszűkült a piac, kevesebb a tender. Különben tényleg azt vallom, amit mondtál: van élet a tévén kívül. Soha nem ragaszkodtam görcsösen a televíziós jelenléthez.

– Pedig a Digi Tv-n is ott vagy…
– Azt is a véletlennek köszönhetem. Egy ott dolgozó barátom tudta rólam, hogy nagy focirajongó vagyok, külföldre is járok meccsekre. Amikor kommentátort kerestek a Bajnokok Ligájához, az én nevem is felvetődött. Miért ne vállaltam volna el? Hiszen azt csinálhatom, amit szeretek, különben is nézném a bajnokságot. Ez is azt bizonyítja, hogy mindenkiot megtalálnak a feladatok – persze csak akkor, ha szükség van rá. Nem tartozom azok közé, akik kamusztorikkal tolakodnak a címlapokra.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a Szabadföld Google News oldalán is!

Ezek is érdekelhetnek