Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
A brit kormány hosszú évekig komolyan vette az ufókról szóló bejelentéseket, foglalkozott velük a hírszerzés, Winston Churchill pedig elrendelte az ufókról szóló anyagok titkosítását: „nehogy kitörjön a tömegpánik”.
Az 1950-es években Nagy-Britanniában a hírszerzési szolgálatok közös bizottságot hoztak létre, hogy rendszeresen megvitassák az ufók (Unidentified Flying Object) ügyét. 2005-ben az információ szabadságáról szóló törvény előírta bizonyos titkos iratok nyilvánosságát. A brit védelmi minisztérium (MoD) megállapította, hogy a nagyközönség számára éppen az ufo-kérdés a harmadik legnépszerűbb téma, ezért elhatározta, hogy az egész eddig titkos anyagot (az országos levéltárral közösen) fokozatosan publikálja.
A minap közétett iratkötegből kiderül, hogy az Egyesített Hírszerzési Bizottság – amely Nagy-Britannia biztonsági, védelmi és külügyeiről tájékoztatja a kormányt – maga is folyamatosan foglalkozott az ufókkal. A 18 iratköteg számtalan konkrét esetet tartalmaz, de mindmáig egyetlen bizonyítékot sem lehetett találni a megmagyarázhatatlan jelenségekre.
A második világháborús évekről szóló dokumentumok szerint Winston Churchill miniszterelnök annak idején elrendelte az ufókról szóló beszámolók 50 évre szóló titkosítását, mert nem csak attól tartott, hogy kitör a tömegpánik, de attól is, hogy megrendül az emberek vallási meggyőződése. Az akkori jelentések zöme arról szólt, hogy a királyi légierő, a RAF pilótái ufókkal „találkoztak”.
Nick Pope, az ufo-iratok egyik kutatója elmondta a BBC-nek: a korai ufo-iratok egy részét már akkor megsemmisítették. A feltételezések szerint részben azért, mert Churchill miniszterelnök és Eisenhower amerikai elnök ebben állapodtak meg.
A későbbi ufo-iratok tanúsága szerint az ufo-észlelések száma 1996-ban tetőzött: több mint 600 ufo-bejelentés érkezett, szemben az előző öt év 240-es átlagával. Parlamenti képviselők 22 esetben interpelláltak a kormánynál ufo-ügyekben. A brit védelmi minisztérium csak tavaly zárta be azt a részlegét – SEC(AS)2 –, melynél a közönség is tájékozódhatott, vagy bejelentéseket tehetett az ufókról.
Leedsben akadt egy ember, aki még a múlt században fogadást kötött: feltett egy nagyobb összeget 100:1-re, hogy még a 20. század vége előtt bebizonyítják, létezik Földön kívüli élet (melynek képviselői ufókon hozzánk is eljöhettek). Eltelt a 20. század, de a fogadóiroda nem fizetett. Emberünk elment a védelmi minisztériumba, hogy az ufo-jelentésekkel támassza alá az igazát és fizetésre bírja a fogadóirodát. A brit védelmi minisztérium széttárta a karjait: rendkívül nyitott a Földön kívüli élet valóságát illetően, de bizonyítékkal nem rendelkezik.
A most közzétett mintegy 5 ezer oldalnyi irat egy hónapon át mindenki számára ingyen hozzáférhető a brit országos levéltár (The National Archives) honlapján.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu