
Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu

Az ukrán gázszállítások elmaradása miatt perelhetnek azok a cégek, amelyeknek kárt okozott a kiesés, de eddig nem tették - mondja az energiaügyi miniszter, aki szerint fontos továbbra is a hazai gáztartalékok növelése és az európai vezetékrendszerek összekapcsolása.
Huszonkét milliárd forint árkiesést okozott a januári gázkrízis azoknak a cégeknek, amelyeknek részlegesen vagy teljesen le kellett állítaniuk a termelést - összegezte az ukrán-orosz konfliktus hazai végeredményét Molnár Csaba energiaügyi miniszter.Két korlátozási kategóriában összesen 22 cég kényszerült vagy leállásra vagy valamilyen csökkentett kapacitással való termelésre. Az ő adatszolgáltatásuk alapján ez körülbelül 22 milliárd forint kárt okozott.
A miniszter szerint nem okozott súlyos nemzetgazdasági kárt a gázkrízis. Összehasonlításképpen hozzátette: Bulgáriában átszámítva 140, Szlovákiában pedig 400 milliárd forint a kár. Közben a német RWE energiavállalat bejelentette, hogy nem kér kárpótlást a Gazpromtól a januári gázstop miatt. A másik német gázfelhasználó, az E.ON viszont már jelezte kártalanítási igényét.
A cégek polgári peres eljárásban követelhetnek kártérítést, de eddig egyik vállalat sem kérte a kormány segítségét.
A szakminiszter hozzátette, hogy továbbra is a stratégiai tárolók és a megújuló energiaforrás bővítését, valamint az energiahálózat összekapcsolását tartja a kormány a legfontosabb feladatnak az energiapolitikában.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu