Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Ki hitte volna: a kenguru genetikailag nagyon közel áll az emberhez, jóval közelebb, mint valaha is gondoltuk volna! Ausztrália jelképe, e kedves erszényes a mai Kína területén alakult ki.
Kép: Kecskemét, 2005. május 25. Egy öt hónapos bennett kenguru néz ki anyja erszényéből a Kecskeméti Vadsparkban. A kis kenguru 30 napos vemheség után jön a világra, majd 280 napig nevelkedik anyja erszényének biztonságában. A negyedik hónap után egyre több időt tölt a szabadban, de ha megéhezik, vagy megijed azonnal visszabújik a "bőrzsebbe". MTI Fotó: Ujvári Sándor
Először Amerikába, majd onnan Ausztráliába és az Antarktiszra vándoroltak. (Ebben az időben ugyanis a Pangea nevű óriáskontinens darabjai még nem szakadtak el egymástól.) Ausztrál tudósok először térképezték fel a kenguru genetikai állományát. „Számos különbség tapasztalható, nekünk ebből-abból egy kicsit több van, másból egy kicsit kevesebb, de végül is sok gén azonos bennünk, és közülük többnek még a sorrendje is megegyezik” – nyilatkozta a kutatás vezető professzora. Korábbi ismereteink szerint a kenguruk és az emberek közös őse 150 millió éve élt. (Az egér és az ember közös elődje például „csak” 70 millió éves.)
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu