Félmillió forintot is érhet napjainkban a világon valaha kiadott legnagyobb címletű pénz, az egymilliárd bilpengő, a pengőrendszer egyik ikonikus darabja. Az 1927. január 1-jén bevezetett pengő a történelem egyik legsúlyosabb hiperinflációját szenvedte el.
Indulásakor a legnagyobb címlete a 100-as volt, ám 1946 júliusában, a hiperinfláció tetőzésekor 41 900 billiót romlott a pengő értéke, vagyis az árak átlagosan 15 óránként duplázódtak. Olyan hirtelenséggel esett a pengő értéke, hogy 1946 nyarán már az utcán seperték a bankjegyeket. A milpengőket az egymilliárd milpengő követte, végül bevezették a bilpengőt, melynek legnagyobb tétele a billiópengős volt. Ez volt a világon valaha kiadott legnagyobb címletű pénz, ám a forint 1946. augusztus 1-jei bevezetésének köszönhetően már nem került forgalomba. Az új pénznem bevezetésekor 1 forint 400 000 kvadrillió pengőt ért.
Az egymilliárd bilpengő a pengőrendszer egyik ikonikus darabja, a korszakot gyűjtők rendszeresen keresik. Napjainkban a börzéken állapottól függően 300–500 ezer forintot is fizetnek érte.