Hagymás növényeink hagymája egy kisebb biológiai csoda: módosult hajtás, amely a talajba bújva él. A buroklevelek közepén helyezkedik el a központi rügy, amely magában foglalja a leendő növény minden részét. Egy-egy kifejlett anyahagyma évente fiókhagymákat képez, miközben maga fokozatosan elhal. A szaporítás során a hagymákat időnként (általában 3-5 évenként) kiszedjük a földből, a fiókhagymákat leválasztjuk, szétültetjük és így neveljük tovább.
A kiültetést a tavaszi tőzikével kezdjük, amely márciusban hozza fehér, harang alakú virágait. Hagymái augusztusban kerüljenek a földbe, 8-10 centiméter mélyre és 15 centiméter távolságra egymástól. A kert nedvesebb részébe ültessük, napos vagy félárnyékos helyre. Telepét 4-5 évente célszerű megújítani, amikor a sarjhagymákat is leválasztjuk és szétosztjuk.
Szeptember elején ültessük a hóvirág hagymáit 8-10 centiméter mélyen és 4-6 centiméterre egymástól. Cserjék alatt, illetve azok környezetében van a legjobb helye. Gazdagabb virágzást érünk el, ha ültetés előtt kerti komposzttal dúsítjuk a földjét. A hóvirág hagymái 2-3 év alatt bokrosodnak el, azaz nevelik ki sarjhagymáikat. Szeptember eleji ültetést igényel a tavaszi sáfrány vagy krókusz is, amelyet napsütötte kertrészbe telepítsünk, kis csoportokban. Igen szépen mutat például a cserjék előterében. Akkor virágzik gazdagon, ha 2-3 évig helyben maradhat. De ültethetjük gyepbe is, így képezve üde színfoltot a zöld fűtengerben. Ilyenkor 15-20 hagymát tegyünk egy-egy foltba, egymástól 5-8 centiméter távolságra és ugyanilyen mélyre. A krókuszt az erős hideg megviselheti, ezért a tél beálltával érdemes takarni a talaját.
A fénykedvelő nárcisz termetesebb hagymáit 15-20 centiméter mélyre ültessük. Gyepbe, virágágyba egyaránt telepíthető kisebb csoportokban. Több évig is hagyhatjuk egy helyen, 6-8 év után azonban ajánlatos fölszedni és szétültetni.
A jácint és a tulipán kiültetésével szeptember végéig, október elejéig várhatunk. Környezeti és termesztési igényük hasonló, a jácint azonban vízigényesebb, mint a tulipán, és érzékenyebb is a téli hidegre. Hagymáit 10-15 centiméter mélyre ültessük, és száraz őszön több alkalommal is öntözzük meg, télen takarjuk. A jácint telepítéseit – mint a tulipánét is – 2-3 évig hagyhatjuk ugyanazon a helyen.
A tulipánhagymákat 10-12 centiméter mélyre ültessük, lehetőleg jó vízgazdálkodású, tápanyagban gazdag talajba. Virágaikkal önálló kiültetésekben, kisebb csoportokban mutatnak a legszebben.