Gyógytea: csodát tehet a bőrével

Ha a decemberi hajtásban nem is jutsz el a kozmetikushoz, egy kis odafigyeléssel sokat javíthat a bőre állapotán. Egy ízletes gyógytea elfogyasztása például kifejezetten jót tehet.

KözéletMW 2024. 12. 15. vasárnap2024. 12. 15.

Kép: Kiemelten fontos a téli hidegben a külső és belső hidratálás, Fotó: goffkein.pro, Forrás: shutterstock

Happy,Young,Cute,Joyful,Smiling,Satisfied,Woman,Pouring,Hot,Tea
Kiemelten fontos a téli hidegben a külső és belső hidratálás
Fotó: goffkein.pro Forrás: shutterstock

Kiemelten fontos a téli hidegben a külső és belső hidratálás, vagyis az, hogy elég folyadékot fogyasszunk és a bőrünket a szükséges tápanyagokat tartalmazó hidratálókrémekkel rendszeresen ápoljuk. Két legyet üthetünk egy csapásra, ha ezentúl jól megválasztott gyógyteákkal gondoskodunk a folyadékpótlásról – az alábbiakban olyan alapanyagokat listázott a Mindmegette, amelyekből finom, bőrszépítő hatással bíró gyógytea készíthető. 

gyógytea
Több gyógytea is gyulladáscsökkentő, bőrtisztító, frissítő hatású Fotó: DRubi / shutterstock

Bőrtisztító duó: a pitypang és a bojtorján

A méregtelenítő, illetve csíra- és gombaölő hatással bíró pitypang segíthet, hogy a felgyűlt méreganyagokat eltávolítsuk a szervezetünkből, az antioxidáns hatású pitypang pedig nemcsak a bőrtisztításban, de a pattanások okozta panaszok enyhítésében is segíthet. A két gyógynövényből külön-külön is készíthetünk italt, de bátran mixelhetjük is őket. Napi egy csésze, lehetőleg éhgyomorra elfogyasztott tea garantáltan segít a bőrtisztításban – állapotosok és szoptató kismamák azonban kerüljék az egyveleget!

Téli bőrszépítő kedvencünk: a gyömbér

Legyen szó sütiről, levesről, a gyömbért mindenféle formában szeretjük. Emellett gyömbérshot is készíthető belőle, ami számtalan módon segít egészségünk megőrzésében. Teaként is érdemes fogyasztani, ha bőrproblémákkal küzdünk, ugyanis gyulladáscsökkentő hatása révén segít a pattanások kezelésében, de a bőr textúráját és rugalmasságát is javítja.

Régről ismert gyulladáscsökkentő: a kamilla

A népi gyógyászatban a kamillát antibakteriális, gyulladáscsökkentő hatásáról ismerték, így borogatások alapanyagaként használták. Napjainkban a profi kenceficéket nem cserélnénk kamillás pakolásokra, de egy-egy bögre kamillatea elfogyasztását továbbra is jó szívvel ajánljuk: segít a hegek, sebek gyógyulásában, csökkenti a bőrpírt és támogatja az egészséges hormonháztartás megőrzését.

Finom és frissítő gyógytea: a fodormenta

A menta fogyasztása – a kamilláéhoz hasonlóan – jó hatással van a hormonháztartásra, így bőrünk állapotára is. Segíti az egyenletes arcbőr kialakulását és szabályozza a faggyútermelést, vagyis a pattanások kialakulásának megelőzésében is jó szolgálatot tehet.

A klasszikus zöld tea

Az élénkítő hatású, üde zöld tea kiemelkedően sok epigallocatechin-gallátot (EGCG) tartalmaz, amely egy olyan természetes antioxidáns, amelyet ha kitartóan fogyasztunk, segít a bőrgyógyulásban, illetve eltünteti a bőrön található hegeket. Napi egy pohár zöld teát nyugodtan fogyaszthatunk, lehetőleg a délelőtt folyamán, hogy az esti elalvást ne nehezítse.

 

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a Szabadföld Google News oldalán is!

Ezek is érdekelhetnek