Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Az Élményakadémia Közhasznú Egyesület február 15–24. között „Európai Fiatalok az Élhető Vidékért, avagy képzés a projektmenedzsmentről kalandpedagógiával” címmel nemzetközi vidékfejlesztő menedzserképzést tart Királyréten, az erdei iskola területén.
A „Fiatalok az Élhető Vidékért” elnevezésű programot az Európai Unió Fiatalok Lendületben programja támogatja, s négy ország – Spanyolország, Csehország, Románia, Magyarország – részvételével valósul meg.
A képzés célja olyan fiatalok számára gyakorlati projektmenedzsment ismereteket átadni, akik előképzettségüktől függetlenül arra törekednek, hogy vidéki szülőhelyükön valósítsanak meg hosszabb vagy rövidebb távú projekteket, megélhetési lehetőséget teremtsenek maguknak és másoknak. A tíznapos nemzetközi programon húsz fiatal dolgozza ki az iránymutatások alapján saját vidéki projektjének akció- és finanszírozási tervét.
A programon részt vevő fiatalok vagy a közeljövőben kezdik munkás életüket, vagy még csak mostanában fogtak hozzá, és úgy érzik, nem elképzelhetetlen, hogy a legközelebbi nagyvárosba kell költözniük, hogy munkát kapjanak. Ez a jelenség pedig nem csak Magyarországra jellemző, hanem Európa-szerte más országokban is valódi gondot okoz. Ezért a programsorozat szervezői olyan fiatalokat kerestek meg, akiknek van ötletük valami hasznos dolog létrehozására a szülőfalujukban vagy -városuk lakói számára, és akarják a szükséges tudást és keresik a pénzforrásokat a megvalósításához. Mindezek megteremtését szolgálják a szervezők olyan témákkal, mint a projektmenedzsment, a projekt-tervezés, a finanszírozás, a pályázati rendszerek, az önkéntesek motiválása.
A fiataloknak adott tehát az esélyük arra, hogy megtervezzék álomprojektjüket, meghatározzák annak alapjait, pontos célját, továbbá finanszírozást találjanak hozzá, valamint munkába állítsák csapatukat. Ezen kívül lehetőség nyílik Európa különböző tájairól olyan fiatalokkal találkozni, beszélgetni, ötleteket cserélni, akiknek hasonló álmaik vannak.
A tíznapos képzés módszertan a kalandpedagógia, vagyis szabadtéri kalandok a Börzsöny téli tájain, majd a tapasztaltak tanulságai és az elméleti anyag benti átbeszélése. A kalandpedagógia erőssége, hogy a feladatokban egyértelmű válik, hogy mi sikerült, s mi nem (például az expedíció végén volt-e még mit enni, vagy sem), így a következmények is valósak (éhen maradtunk). A tanulságok is egyértelműek (olcsóbb ennivalóból kellett-e volna többet venni, vagy útközben jobban beosztani azt), és maradandóak („emlékszel, már egy fél napja kopogott a szemünk, amikor végre megláttuk a pihenőházat, ahonnan olyan finom illatok áradtak, egyből volt erőnk sietni!”).
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu