Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Keresztesvipera befogásához kellett hívni Both Zoltánt, az országszerte ismert állatbefogót a hajdú- bihari Egyekre. A településen többen is láttak kígyókat az elmúlt napokban, elfogni viszont csak egy fél méteres példányt sikerült.
A szakembernek nagy területet kellett átvizsgálnia a településen és közvetlen környékén. A keresztes viperák az emberektől távol eső helyeket szeretik: a szántóföldeket, a szemetes területeket, mivel ott fordulnak elő inkább a rágcsálók, a viperák fő táplálékai.
A viperák Magyarországon őshonosak, de nem elsősorban az Alföldön, sokkal inkább az Északi- Középhegységben találhatók meg leggyakrabban.
Ha valaki viperával találkozik, nem kell pánikba esnie, mivel nem a legveszélyesebb mérges kígyóról van szó. Igaz, a marása az idős, vagy legyengült szervezetű emberekre, gyerekekre, a méregre allergiás, és az állati fehérje-érzékenységben szenvedőkre halálos kimenetelű is lehet. Fontos tudni, hogy, aki viperával találkozik: ne állja az állat menekülési útját, ne piszkálja semmivel, és ne akarja befogni, mivel ilyenkor az állat támadásba lendül. Ha mégis megtörténik a baj, azonnal hívni kell a mentőket, akik a legközelebbi, ellenszérummal rendelkező kórházba szállítják a sérültet.
Akik különös hóbortjuknak hódolva, otthon tartanak mérges kígyót, kötelező a kígyófajtának megfelelő ellenszérummal rendelkezniük, amit csak orvos adhat be vész esetén. Az oltást egy gyors laborvizsgálat előz meg, ami kideríti, szükséges-e egyáltalán az ellenanyagot beadni a kígyó marta embernek. Vipera marás esetén 72 óra áll rendelkezésre az intézkedéshez. Hazánkban ki vannak jelölve azok az egészségügyi intézmények, melyeknek kötelező ellenszérumot tartaniuk.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu