Harmadik iksz

Harminc éve, maroknyi profi és amatőr képzőművész kezdeti szárnypróbálgatását összefogva alakult meg az ország első szabad szellemiségű alkotóközössége. A Diósgyőri Képzőművész Stúdió alapító tagjai között volt a csapat máig is élharcosának számító, időközben Miskolc város nívódíjával jutalmazott Kletz László festő-grafikus (képünkön), Szlifka Anna, Eisele Gyula, Pócsik István, Tőkey Péter, Szabó László, Mészöly Ágnes, Kriston Béla, és sorolhatnák tovább.

KultúraKeresztény Gabriella2005. 06. 03. péntek2005. 06. 03.
Harmadik iksz

Az alkotók közös célja volt a patinás, ám képzőművészeti kultúráját meglehetősen méltatlanul kezelő városrész vizuális művészeti hírnevének növelése; ennek az elmúlt harminc évben sikeresen eleget is tett. Kezdetben a "mamutcég" Lenin Kohászati Művek vállalta fel az értékteremtő kis csapat mecenatúráját. A diósgyőri kohászat válsága és szétesése után megszakadt a kapcsolatuk, ám a stúdió kitartó tagjai keményen küzdöttek fennmaradásukért. Sikeres szerepléseik által később a budapesti Magyar Népművelési Intézet adott támogatást a kollektívának. Ennek köszönhető, hogy tagjai az ország több mint száz városán kívül Svédországban, Amerikában, Angliában, Németországban, Japánban és számos környező országban szerepeltek alkotásaikkal.
A lelkes patrióta közösség legközelebb a nyár elején jelentkezik Harmadik iksz című jubileumi kiállításával a tiszaújvárosi Városi Galériában.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a Szabadföld Google News oldalán is!

Ezek is érdekelhetnek