Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Igazi újdonság erejével hatott az 1977-ben vetített Csillagok háborúja: a világ egy olyan páratlan filmalkotással találta magát szemben, amelyben hatalmas űrállomások, intelligens robotok, lézerkardok szerepeltek. Ez volt rendezőjének, George Lucasnak a harmadik mozija, amellyel elindult a filmkarrier útján, nem is beszélve a filmes iparágra gyakorolt hatásáról.
A Csillagok háborúja annak ellenére lett világra szóló jelenség, hogy a forgatás alatt kevesen hittek sikerében. A kor filmgyártásának korlátait figyelmen kívül hagyva Lucas saját, vizuális effektusokat előállító céget alapított, csupán azért, hogy a megálmodott háromszáz különleges vágóképpel még hatásosabbá tegye vízióit.
A következő harminc évben a film a populáris kultúra, illetve életünk része lett. George Lucas hatrészes műve az utolsó epizód bemutatásával (A sithek bosszúja) véget ér. Ez alkalomból a Discovery Channel háromrészes dokumentumsorozatot mutat be, amely azt vizsgálja, milyen nyomot hagyott ez a filmeposz az emberek életében, és mit hagy technikai és kulturális örökségül a jövő nemzedékeire.
A sorozatban - amelynek házigazdái C3PO és R2D2 droidok - olyan emberekkel készült interjúk és történetek láthatók, akik részt vettek a Csillagok háborúja munkálataiban, és tevékenységükkel hozzájárultak sikeréhez. A sorozat készítői - bepillantva a kínai saolin szerzetesek életébe - annak is utánajártak, hogyan is működik az "erő" a mi világunkban. A mesterséges intelligenciától kezdve a modern közlekedésen át a haditechnológiáig sok minden helyet kap a sorozat tématárában, emellett bemutatja a tudományos-fantasztikus filmek legnagyobb és legsikeresebb alkotásának hatását mai világunkra.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu