Makula és Paca cár

A bábszínész a háttér művésze. Mozgat, életre kelt, bebújik, fölülről lendít, alulról gesztikulál, s legtöbbször arctalanul, névtelenül a háttérben marad. Kovács Géza rendező most igazi tapsrenddel ajándékozza meg színészeit, a finálé ütemes visszatapsolását élvezik a művészek.

KultúraBácskai Júlia2006. 02. 03. péntek2006. 02. 03.
Makula és Paca cár

Tombol vagy háromszáz gyerek, akárcsak egy rockkoncerten. Az előadás íve tudatosan felépített, egyre izgalmasabb és pörgőbb a cselekmény. A főhős barátnője megmentésére igyekszik, bátorsága és kitartása sok-sok akadályt képes legyőzni. Végre egy klasszikus felépítésű mese, végre egy modern mese, amelyben hatalmas sikere van a Túró Rudi vagy Harry Potter említésének. Hiába, a legtöbb gyerek a reklámokból és a filmekből szerzi ismereteit. A humorral átszőtt történetben a felnőttek mosolyognak a szóvicceken, már aki értő füllel figyel Morzsányi Gézára, Paca cárra, Makula bácsira és a többiek beszédes nevére. Grosschmid Erik tervező emberméretű vagy nagyobb figurái egyértelműek, karakteresek. A bábszínészek, Kovács Judit, Ellinger Edina, Semjén Nóra, Teszárek Csaba, Bassa Iván, Csák Zsolt, Ács Norbert, Kemény István, Radics Rita, Rusz Judit kiérdemlik a nevük említését. A mesélő Garas Dezső.
Varró Dániel regénye nagy siker volt a könyvpiacon. A bábmusical-változatot a Budapest Bábszínház mutatta be Presser Gábor zenéjével. A dalokat ismert énekesek - Geszti Péter, Karácsony János, Kovax, Soma, Oláh Ibolya - szólaltatják meg, nyílt színi tapsot hoz a Vödör-song vagy a kalózok rapje. A fülünkben marad, napokig dudorásszuk őket. Még jó, hogy a zenés kalandlemez a Sony/BMG kiadásában bármikor meghallgatható.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a Szabadföld Google News oldalán is!

Ezek is érdekelhetnek