Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Amióta nyilvánvalóvá vált, hogy nehézbombázókkal magányos terroristákat levadászni nem gazdaságos, a kutatók fölfedezték a darazsakat. Sokkal kifizetődőbb, ha egy apró repülőt "állítanak" a merénylőre, amely becserkészi, sőt akár meg is öli a célszemélyt. S eszükbe juthatott a történelmi múltból a világhódító Nagy Sándor esete is, akivel ugyancsak egy apró rovar, a maláriaszúnyog végzett - igaz, azt nem egy tudóscsoport irányította a célra.
A kormány fölkérésére izraeli tudósok robotdarazsak kifejlesztésébe kezdtek. A nanotechnológia eredményeire alapozva parányi érzékelőkkel szerelik föl ezeket a valóban darázsnyi méretű repülő eszközöket. Az elképzelések szerint a robotdarázs képes lesz majd a kijelölt célszemély, a terrorista követésére. Lehallgathatja, lefényképezheti az illetőt, sőt akár végezhet is vele.
Harci darazsak tervét dédelgeti az Egyesült Államok hadserege is, kutatói azonban valóságos darazsakat használnának erre a célra. Olyan hibrid rovarok előállításán dolgoznak, amelyek testén és testében elektronikus szerkezetek helyezhetők el. A beléjük plántált mikroelektronikával a darazsak távirányíthatóvá válnak, s az ellenséges erők (terroristák) környezetébe jutva képet és hangot továbbítanak az irányítóközpontba. Nem elég, hogy cipelik az apró szerkezeteket, a tudósok azt is szeretnék elérni, hogy ezek energiaellátását is maguk a darazsak biztosítsák az anyagcseréjük révén. Az ötlet természetesen remek, nagy kérdés azonban, hagyja-e majd a darázs, hogy ilyen tökéletes robotot faragjanak belőle. Félő, hogy a döntő pillanatban jobban érdekli majd egy mézédes szőlőbogyó - vagy éppen egy arra repülő darázsderekú darázshölgy -, mint a kitűzött harci feladat.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu