Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Kétfejű őshüllő
Kínában kétfejű, kétnyakú vízi őshüllő megkövesedett maradványaira bukkantak a kutatók. Ez az első kétfejű őshüllőlelet a világon. E faj normális, egyfejű változata (amelynek maradványai számos helyről előkerültek már) a dinoszauruszokkal egy időben, a krétakorban, a mai Észak-Amerika, Európa és Ázsia területén élt. Ennek torzszülöttje a mostani lelet. A kétfejű mutáció a mai hüllőknél is ismert, bár nagyon ritka.
Felvillanyozzák a memóriát
Az alvó agy elektromos ingerlése javíthatja az emlékezőképességet. Elsőre talán furcsán hangzik, hogy álmunkban elektromos árammal ingereljék agyunkat, azonban a németországi Lübecki Egyetem kutatóinak sikerült kimutatniuk, hogy a periodikusan változó, lassú agyhullámok serkentésével javítható a memória. A felfedezés segíthet például a tanulás hatékonyabbá tételében.
Műszem kátrányból
Az ókor egyik mesterembere kátrány és állati zsiradék összekeverésével készítette el egy perzsa nő műszemét. A Megégett városnak nevezett titokzatos helyen folyó ásatásokból előkerült szemgolyó az egyiptomi piramisokkal egyidős. A település a Közel-Kelet egyik legősibb kultúrájának romjait őrzi. Itt került elő például a világ legrégebbi dobókockája és ostáblája. A csaknem valósághű műszemet egy 4800 éves női csontvázban találták.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu