Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Akit betereltek hajdan, osztálykirándulás ürügyén, néhány unalmas múzeumba, és szenvedő arccal végigmustrálta a poros tárlókat, megkönnyebbülve veszi tudomásul, hogy mára megváltozott a világ. A múzeumok éjszakáján több százezren kerekedtek fel, legtöbben kalandvágyból. Az egri vár kazamatáiba például még éjfélkor is lemerészkedhetett, aki nem tartott mondjuk Jumurdzsák kísértetétől. Az egri vármúzeum igazgatója rég rájött, hogy a hastáncos lányok, a középkori várvédők fegyvereivel felövezett harcosok még azokat is idecsalogatják, akik egy régimódi tárlatvezető egyhangú magyarázatán talán elbóbiskoltak volna.
Így már azon sem lepődik meg az ember, ha azt olvassa, hogy a „nagyok” – például a Nemzeti Múzeum vagy épp a Nemzeti Galéria – az ínséges időkben abból szereznek pénzt, hogy egy-két millió forint bérleti díjért céges összejöveteleknek adják kölcsön termeiket. Ugye az mégis más, ha nem az irodai tárgyalóban, hanem egy vagyonokat érő festmény mellett ünnepelhetik a bombaüzletet. A „főbérlő” múzeumiak persze megszabják, hogy a nívós helyen viselkedniük kell a vendégeknek, a szakácsok például nem melegíthetik a párolgó ételt a műkincsek árnyékában.
Ám a pécsi Csontváry Múzeumba belépve még a tapasztalt tárlatlátogató is meghökken. A kiállítóhelyhez vezető széles lépcsőn számolni kell a passzív dohányzás összes ártalmas hatásával, ugyanis az emeleti kiállítás alatti részt egy népszerű kávézónak adták bérbe, s onnan a füst könnyedén felkúszik a felső szintre is. Akadnak, akik már aggódnak amiatt, hogy Csontváry Kosztka Tivadar képeiben kárt tehet a cigarettafüst. Arról a veszélyről nem is beszélve, hogy a kevésbé elszánt tárlatlátogató könnyen leragad a földszinten, s inkább sörözik egyet a műélvezet helyett…
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu