Tarka szárnyú pillangó

Szécsi Pál nővére, Szécsi Katalin megírta élete első regényét. A Tarka szárnyú pillangó a karácsonyi könyvpiac egyik figyelemre méltó újdonsága lesz.

KultúraBorzák Tibor2008. 11. 08. szombat2008. 11. 08.
Tarka szárnyú pillangó

Szécsi Katalin az utóbbi időben elhúzódott a világ zajától. Felhagyott a budapesti élettel és vidékre költözött. Nyugalmát Kecskeméten találta meg, ahol egy kertes házban él rajongásig imádott kutyájával. Persze nyugalma viszonylagos, ugyanis egy percig sem tud egyhelyben maradni. Miután felfedezte magának az írás gyönyörűségét, éjszakánként megírta élete első regényét. Sűrű sorokkal rótta teli spirálfüzeteit, majd miután megtanulta a számítógépet kezelni, maga írta be laptopjába a míves szöveget. Félve mutatta meg művét a barátainak, holott nem kellett volna tartania semmitől, hiszen mindahányan dicsérték a kéziratot, ami bátorítást adott a szerzőnek.
Szécsi Katalin ezúttal nem testvéréről, Szécsi Pálról, a legendás énekesről mesél. Az ő, illetve kettőjük történetét már évekkel ezelőtt megírta, a Palika című kötet nagy siker lett. Halvány utalás azonban most is kiérezhető az újabb könyv címéből, a Tarka szárnyú pillangó ugyanis ismerős lehet Szécsi Pillangó című slágeréből.
– Igen, valóban a slágerre utal – árulja el Szécsi Katalin. – Testvérem örökéletű pillangója ad erőt regényem főszereplőjének, egy édesanyának ahhoz, hogy képes legyen túlélni a legnagyobb fájdalmat, gyermeke elvesztését. Megrázó történetet írtam, ami a valóságban is sok tekintetben így zajlott le. Az édesanyának tehetetlenül kell végignéznie, hogy lánya miként válik korunk legádázabb ellensége, a rák menthetetlen áldozatává.
A regényíró a legmeredekebb hullámvasútra ülteti az olvasót, hogy végigutazza anya és lánya heroikus küzdelmét, valamint mindig megújuló reménykedéseit, és végül szembesülését a megváltoztathatatlannal. A Tarka szárnyú pillangó egyáltalán nem ígérkezik könnyű olvasmánynak, noha a mesélő stílusa végig olyan könnyed, hogy régi életét idéző történetein sok esetben jókat lehet kacagni.
Szécsi Katalin könyve azonban nagyon is megrázó, minek során szinte azonosulni lehet azon emberek és családjaik kálváriájával, akiknek életét szó szerint földig rombolja a betegség, mégis méltósággal viselik sorsukat.
– Ha ennek a könyvnek lehetséges valamifajta tanulsága, az bizonyosan az, hogy egészségesnek lenni önmagában is elég lehet a boldogsághoz, és mindazok, akiknek nem ez jut osztályrészül, nem szánalomra tartanak igényt, csupán arra az emberi együttérzésre, ami méltán megilleti őket – nyilatkozta végezetül Szécsi Katalin, aki izgalommal várja első regényének olvasók általi fogadtatását, és titkon már készül a következő kötetére.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a Szabadföld Google News oldalán is!

Ezek is érdekelhetnek