Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
A Magyar Újságírók Országos Szövetsége (MÚOSZ) – a Budapesti Tavaszi Fesztivál programjaként – a Magyar Nemzeti Múzeumban rendezte meg a XXVII. Magyar Sajtófotó Kiállítást és a Határnyitás 20 éve elnevezésű kísérő tárlatot.
Fényképet vagy szobrot készíteni egy valaha élt emberről, állatról vagy eseményről igen nehéz ügy. Nehéz, mert a művésznek olyan pillanatot kell megörökítenie, amely évszázadok, ha nem évezredek múltán is pontosan kifejezi a mű mondanivalóját. A fényképésznek több száz fénykép közül kell tudnia kiválasztania azt az egyet, amely a legkifejezőbb a témával kapcsolatban. Azt a képet, amely beszél a nézőjéhez. A pillanat tökéletes megörökítése a jövő számára: ez a fényképezés művészete.
Ennek a művészetnek hódol a Magyar Sajtófotó Kiállítás is, amely immáron 17. alkalommal teszi közzé a magyar sajtóban dolgozó fotósok lencsevégre kapott meglátásait. Drámai és örömteli helyzetek, kivételes művészeti és sportteljesítmények, természeti csodák elevenednek meg a fotókon. Képek a dunaszerdahelyi futballmérkőzés eddig még tisztázatlan történéseiről, a budapesti Megyeri híd átadásáról, Kolonics György többszörös olimpiai bajnok kenus búcsúztatásáról, a megalázó körülményekben élő hajléktalanokról. A kiállításon a 21. század háborús konfliktusai – a déloszét és az afganisztáni háború – is bemutatásra kerülnek, sokszor megrázó, naturalisztikus ábrázolásban
A tárlat legjobbjait az idén is díjazták. A kiállítást megelőző sajtótájékoztatón átadták a MÚOSZ által kiírt pályázat 13 kategóriadíját, többek között a nagydíjat is, amelyet Dunaszerdahelyi pokol című sorozatával Takáts Péter, a Bors fotóriportere nyert el. A díjazott fotók legtöbbje látható a kiállításon, feltüntetve, melyik kategóriában nyerte el dicséretes helyezését.
A Határnyitás 20 éve című kísérő kiállítás aktualitását az adja, hogy 1989. szeptember 11-én nyílt meg Magyarország nyugati határa. Ez az esemény nem csupán hazánk, de Európa jövője szempontjából is meghatározó volt, az egységes és szabad földrész megszületésének pillanatát jelentette. A húszéves évforduló alkalmából eddig még soha nem látott fényképeket és dokumentumokat hoztak nyilvánosságra a kiállítás szervezői. A tárlat a Külügyminisztérium szervezésében később több európai városban is látható lesz.
A Sajtófotó kiállítás április 26-ig tekinthető meg a Magyar Nemzeti Múzeumban.
Kattintson bármelyik fotóra és megnyílik a képgalériánk!
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu