Közhírré tétetett a Hagyományok Háza 2024/25-ös évadának kínálata

Jól ismert, népszerű előadások, két bemutató és Zenészportrék címmel új sorozat is helyet kapott a Hagyományok Háza 2024/25-ös évadában.

KultúraMW 2024. 05. 29. szerda2024. 05. 29.

Kép: Színes és izgalmas programokat kínál az új évadban a nagyközönségnek a Hagyományok Háza

Színes és izgalmas programokat kínál az új évadban a nagyközönségnek a Hagyományok Háza
Forrás: Hagyományok Háza Facebook-oldala

Az előző évekhez hasonlóan

 a produkciókból szabadon összeállítható egy  "bérlet", idén a kedvezmény azonban nemcsak a Magyar Állami Népi Együttes által meghirdetett összes programra, hanem a Hagyományok Háza megjelölt gyerekprogramjaira és egyéb folkeseményeire is igénybe vehető 

– közölte az intézmény. 

A kedvezmény 3, 4 vagy több különböző előadásra szól és tetszőleges számú jegyre érvényes, 24 előadásból válogathat a közönség. A kínálatban megtalálható a Magyar Állami Népi Együttes Nagyvárosi vándorok, Tánckánon, Kolozsvári piactéren és Hajnali hold című előadása, valamint az idén bemutatott Esti dal és az Édeskeserű című produkció is.

A Magyar Állami Népi Együttes előadásait is láthatja a nagyérdemű Fotó: Hagyományok Háza Facebook-oldala

A programban helyet kaptak Paár Julcsi gyerekelőadásai, és folytatódnak a Hagyományok Háza előadássorozatai, a Fókuszban a koreográfusok és a Mesterek és tanítványok is.

Emellett találkozhat a közönség a határon túli hivatásos magyar néptáncegyütteseknek lehetőséget adó Határtalan táncfőváros című programmal is.

Ez is érdekelhet

A közleményben kiemelik: 

a Magyar Állami Népi Együttes fontosnak tartja, hogy a táncos előadások mellett a zenekar is szerepet kapjon, ezért Zenészportrék címmel indítanak új sorozatot.

Mihályi Gábort, a Magyar Állami Népi Együttes vezetőjét idézik, aki kiemelte: a februári előadásokon a fúvós hangszerek kerülnek előtérbe, Gera Attila és Margetán Máté muzsikál majd.

A közleményben kiemelik: az együttes 2024-ben is a folyamatos megújulást szem előtt tartva alakítja repertoárját, ugyanakkor fontosnak tartja, hogy a változó világban a stabilitást képviselje. 

Ez a stabilitás a mi hagyományos népművészetünk. Hiába használjuk a legmodernebb technikai eszközöket, nekünk mindig a tudásunkat és hitvallásunkat megalapozó hagyományos kultúra lesz a legfontosabb

– emelte ki Pál István Szalonna, a Magyar Állami Népi Együttes művészeti vezetője.

Mint mondta, a Magyar Állami Népi Együttes feladata, hogy bemutassa a Kárpát-medence gazdag és színes népművészetét. 

Nekünk ezt a folytonosságot kell megmutatni, de mindig az állandóságba kapaszkodva

– tette hozzá.

A Magyar Állami Népi Együttes két bemutatóval is készül. 

Az egyik döntő módon fiatal alkotóinkhoz köthető, hiszen fontosnak tartjuk, hogy ifjú koreográfusaink, táncosaink minél több lehetőséghez jussanak

– mondta Mihályi Gábor. Hozzátette: a másik bemutatón a tervek szerint egy más műfajból érkező ifjú, elismert alkotóval dolgoznak majd együtt.

Mihályi Gábor elmondta: a 2025-ben 25 éves jubileumát ünneplő Naplegenda színpadra állítását is tervezik.

A programokról további információk ITT érhetők el.

 

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a Szabadföld Google News oldalán is!

Ezek is érdekelhetnek