Ijedtség a magyar férfi kosárlabda-válogatott repülőgépén
nemzetisport.hu
Sir Rod Stewart lenyűgöző és megunhatatlan. Berobban a budapesti MVM Dome színpadára, és megállíthatatlanul robog a show. A 79. évében járó zenész olyan otthonosan váltja a műfajokat – rock, pop, soul, swing –, és olyan laza eleganciával ad teret zenekara tagjainak is a kibontakozásra, az ember még azt is meg tudja neki bocsátani, hogy egy dal erejéig hangot ad Ukrajna melletti kiállásának.
Egyetlen momentum volt az, amely zavart okozott az erőben, és egy picit megbontotta az euforikus tapsvihart: amikor a kivetítőn megjelent az ukrán elnök fotója, a közönség nem tudta eldönteni, hogy kifütyülje azt, vagy inkább megtapsolja a csodás dalt. A Grammy-díjas brit zenész ugyanis az 1991-es Rhythm Of My Heart című slágerét háborús dalnak nevezi, és rendre Ukrajnának ajánlja a fellépéseken. Ezúttal kék-sárgába – az ukrán zászló színeibe – öltözve énekelte el. Nekem a mögötte futó vetítésnek az a képe égett be a retinámba, amelyiken egy kislány állt a romos utcán, kezében „No war!” (Ne legyen háború!) felirattal. Ezzel nem lehet vitatkozni.
A zenész egyébként nemcsak beszél a támogatásról, tesz is érte: 2022-ben feleségével, Penny Lancasterrel a délkelet-angliai Berkshire-ben bérelt házat egy ukrán menekült családnak. Ugyanebben az évben négy teherautónyi ellátmányt szállíttatott a lengyel–ukrán határhoz. Két unokaöccse is a sofőrök között volt, és egy brit székhelyű humanitárius szervezet segítségével 16 ukrán menekültet vittek biztonságban Berlinbe.
A kis kitérő után térjünk vissza a koncertre! Véleményem szerint nem szerencsés politikai felhangot vinni a show-ba, ugyanakkor mindenkinek joga van véleményt nyilvánítani – miért ne tehetné ezt meg Sir Rod Stewart is? Aki szerintem egyébként egy kelta mágus, hiszen nem fog rajta az idő. A nyolcvanadik évéhez közeledve is képes tartani a tempót az őt körülvevő csodás hölgykoszorúval, akik, bizony, kemény tempót diktálnak. Jó látni, hogy bár egytől egyig gyönyörűek, nem biodíszletként funkcionálnak a háttérben, hanem nagyon is szerves részét képezik a show-nak: kiválóan énekelnek, táncolnak és muzsikálnak, játszanak hegedűn, bendzsón, hárfán, de még ütős hangszereken is, nem is akárhogyan! Emellett szót kell ejteni a hangszerszólistákról is: a gitáros villámkezű, a szaxofonos aranyszájú, a dobos pedig úgy pergetett, hogy senki sem bírt ülve maradni.
Sir Rod Stewart – akinek több mint 250 millió nagy- és kislemeze kelt el világszerte – pedig sorra elénekelte azokat a dalokat, amelyekhez számtalan élménye kapcsolódhatott a jelen lévő (jobbára negyven pluszosokból álló) közönségnek. Olyan dalok szólaltak meg többek közt, mint a Maggie May, a Baby Jane, a The First Cut Is The Deepest, az I Don`t Want To Talk About It vagy a Forever Young. A ráadásdal pedig – fogadást kötöttem rá, és nyertem – az I am Sailing volt.
TUDTA? Roderick David „Rod” Stewart 2005-ben csillagot kapott a hollywoodi Hírességek sétányán. 2008-ban a Billboard zenei magazin a 17. helyre rangsorolta a világ valaha élt száz legsikeresebb zenésze listáján. 2016 júniusában pedig a Buckingham-palotában az angol királynő születésnapja alkalmából lovaggá ütötték.
nemzetisport.hu
metropol.hu
she.life.hu
magyarnemzet.hu
bama.hu
origo.hu
nemzetisport.hu
magyarnemzet.hu
origo.hu
origo.hu
nemzetisport.hu
origo.hu