Megvan az új James Bond-film rendezője

Denis Villeneuve rendezi az új James Bond-filmet – jelentette be szerdán az Amazon MGM filmstúdió Hollywoodban.

KultúraMW 2025. 06. 26. csütörtök2025. 06. 26.

Kép: Denis Villeneuve rendezi az új James Bond-filmet

Megvan az új James Bond-film rendezője
Denis Villeneuve rendezi az új James Bond-filmet
Forrás: AFP

A kanadai származású forgatókönyvíró-rendező olyan filmjeivel aratott korábban sikert a közönség és a kritikusok körében, mint a Sicario, a Dűne, a Dűne: Második rész, a Szárnyas fejvadász 2049 és az Érkezés.

97th Academy Awards - Arrivals
Denis Villeneuve kanadai filmrendező 
Fotó: AFP

Az Érkezés című sci-fiért, melynek főszerepeit Amy Adams és Jeremy Renner alakította, 2017-ben rendezői Oscar-díjra jelölte az amerikai filmakadémia, a Frank Herbert 1965-ös regényéből több helyszín mellett Budapesten is forgatott Dűnének pedig a forgatókönyvéért kapott 2022-ben Oscar-jelölést.

Megrögzött James Bond-rajongó vagyok. Számomra ő szent terület. Tekintettel leszek a hagyományokra, és szeretnék utat nyitni sok további küldetés előtt. Ez hatalmas felelősség

– nyilatkozta Villeneuve a felkérés elfogadása után.

Ez is érdekelhet

Az új 007-es film az első, amely az Amazon által átvett MGM filmstúdióban készül. A film producerei Amy Pascal és David Heyman lesznek. A duó hivatalosan márciusban kötött szerződést a stúdióval, miután az Amazon MGM megegyezett a Bond-filmek jogtulajdonosaival és korábbi producereivel, Barbara Broccolival és Michael G. Wilsonnal, akik a Bond-franchise kreatív irányítását átadták a streamingóriásnak.

Az új Bondot Daniel Craig távozása után még nem választották ki. A Craiggel forgatott utolsó, 2021-ben bemutatott James Bond-mozi, a 007 Nincs idő meghalni csaknem 800 millió dolláros (274 milliárd forintos) globális jegybevételt ért el.

Az Ian Fleming regényei nyomán született Bond-franchise több mint 60 éves, és a filmek összesített jegybevétele meghaladja a 7 milliárd dollárt (2400 milliárd forintot).

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a Szabadföld Google News oldalán is!

Ezek is érdekelhetnek