Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Tíz éve vált Szolnokon az árvíz martalékává a vízügyi szakaszmérnökség épülete: egykori helyén, a Tisza partján emléktáblát avattak. A 2000-es árvízi védekezésben 15 ezer ember vállalt feladatot, így sikerült megelőzni a gátszakadást.
A városban az Összefogás napján emlékeztek meg a tíz évvel korábbi árvíz tetőzésére. A szolnokiak élőláncot alkottak, mely – jelképezve a sikeres védekezést – a belvárostól a Tisza-hídon át egészen a folyó túlsó partjáig, a most felavatott emléktábla helyéig ért.
Az 1962 óta működő szakaszmérnökség épülete – mely közvetlenül a folyó partján állt – viszont olyan mértékben károsodott tíz évvel ezelőtt, hogy életveszélyessé vált, ezért le kellett bontani. A Közép-Tisza-vidéki Környezetvédelmi és Vízügyi Igazgatóság (KÖTI-KÖVIZIG) az évforduló alkalmából a Pogány Gábor Benő szobrászművész készítette márványtáblával állított emléket az akkori összefogásnak.
Kóthay László vízügyi szakállamtitkár beszédében kiemelte: 1999-től 2006-ig három nagy árvíz veszélyeztette Szolnokot, s az emléktábla azért is fontos, mert bizonyítja, hogy az igazgatóság munkatársai mindent megtesznek a város lakóinak biztonságáért. Hangsúlyozta, hogy 2002-től európai szintű körülmények közé kerülhetett a szakaszmérnökség. Az emlékezés jegyében zokat a szakembereket is meghívták az ünnepi alkalomra, akik 2000-ben az ország más részeiről érkezve segítették a védekezést.
Lovas Attila, a KÖTI-KÖVIZIG igazgatója elmondta: az igazgatósághoz négy szakaszmérnökség tartozik, ebből a szolnokinál csaknem százan dolgoznak. Bejelentette továbbá: a város közgyűlése úgy határozott, hogy – segítendő az igazgatóság által tervezett jobb parti árvízvédelmi fejlesztést – az önkormányzat tulajdonában lévő területeket ingyenesen adja át a KÖTI-KÖVIZIG részére.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu