Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Kéményünket és kazánunkat rendszeresen ellenőriztessük szakemberrel, ugyanis – a Kéményseprők Ipartestülete szerint – hazánkban minden huszadik kémény életveszélyes, és kész csoda, hogy ehhez képest csak ritkán történik végzetes baleset. Gumit, műanyagot, fáradt olajat ne tüzeljünk el, mert égésük során mérgező gázok szabadulnak fel.
Az első lépés a biztonságos fűtés érdekében, hogy beengedjük otthonunkba a kéményseprőt, és hagyjuk, hogy elvégezze a dolgát. Ha pedig bármit is kifogásol, fogadjuk el, és intézkedjünk, hiszen végül is a mi egészségünkről, biztonságunkról van szó.
Fontos, hogy csak engedélyezett tüzelőanyagot használjunk fűtésre: műanyagot, gumit, festett és rétegelt fát, szemetet, fáradt olajat ne tüzeljünk el, mert ezek égéstermékei az egészségünket veszélyeztetik. Kevesen tudják, hogy a vizes fa is veszélyforrás lehet, ugyanis kátrányos lesz tőle a kémény belseje, s akár még tüzet is foghat.
A lazán záródó kéményajtók, a rosszul szigetelt füstcsövek csökkentik a tüzelés hatásfokát, ami növeli a tüzelőanyag-igényt. Fűtési idényben szellőztessünk gyakran, de rövid ideig, hogy a falak ne hűljenek ki.
Erős szél esetén vagy nagy külső hidegben a kémények huzata erősen megnőhet, és ez a keletkezett hő egy részét kiszippanthatja. Egy beépített huzatszabályozó ilyenkor sokat segíthet.
Fontos az is, hogy mindig legyen elegendő levegő a kazán számára az égéshez, különben előlünk használja el, ami az egészségünket veszélyezteti.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu