Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Harminc kórus, ezerkétszáz vendég érkezik június 25-26-án a Kárpát-medence különböző tájairól Keszthelyre, hogy újjáélesszék a Dalünnep évszázados hagyományát, világi és egyházi kórusművekkel tegyék hangossá a Balaton fővárosát.
1909. októberében felhívás jelent meg a dunántúli újságokban, mely szerint a Dunántúli Dalosszövetség 1910. július havában „Keszthely város falai között tarja kilencedik Dalünnepét, Festetics Tasziló gróf úr Őnagyméltósága fővédnöksége alatt" Száz évvel később, 2010. június 25-26-án ismét összegyűlnek a dalosok, hogy felélesszék a Dalünnep nagyszerű hagyományát. A szervezők bíznak abban, hogy a „Dal Ünnepével” – ismét nemzeti kultúránk részévé – válhat a közös éneklés.
A fesztivál elsődleges célja az együtt éneklés. A Kárpát medence különböző pontjairól érkező harminc kórus bemutatkozóinak fő helyszíne a Balatoni Múzeum és a Fő téri Magyarok Nagyasszonya Plébániatemplom, de a „sétáló koncerteken” napközben a város különböző pontjain a járókelők is hallhatják a kórusmuzsikát.
A kórusok a június 25-én este fél tízkor kezdődő „stafétakoncerten” – a keszthelyi sétáló utcán – egymás mellett felsorakozva adják tovább a dal hangjait, majd magyar népdalokat énekelve, fáklyákkal-gyertyákkal vonulnak végig a város szívétől a Balaton partjáig. A mólón várhatóan este tizenegykor 800 énekes hangján csendül fel a Berzsenyi Dániel Kodály Zoltán által megzenésített verse, A magyarokhoz, s Bárdos Lajos Istené az áldás című kánonja.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu